Медики ж дивуються, що врятували першу в області пацієнтку з таким діагнозом, а у відповідь отримали претензії.
У пологовому будинку Покровська розгорівся скандал: жінка, яка двічі народжувала, втретє ледь не померла разом із дитиною і звинувачує у цьому лікарів. Натомість увесь персонал пологового будинку шокований, адже, кажуть, врятували обох при страшному діагнозі.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Ольга Бородіна живе у Красногорівці – так званій червоній зоні. Вона мала направлення народжувати у Покровську, у пологовий будинок лягла заздалегідь, ні з ким із конкретних лікарів про супроводження не домовлялася. "Хто буде, той буде – лікарі чергові є", – каже вона. Коли почалися перейми, стверджує Ольга, в палаті на кілька годин її лишили одну. "За дверима так – була вона. Заходила, не сперечаюся. За дверима ми з нею розмовляли. Зробіть хоча б знеболювальне, тому що нема сил. Я пару разів видихнула і почала кричати: я помираю, мені погано – і я відключилася", – каже породілля. Далі були кома, реанімація, діагноз "ембалія околоплодними водами", але і Оля, і маленка Соня вижили. У тому, що був ризик, родина звинувачує лікарів. "Дитина наковталася навколоплідних вод. У легенях був міконій. Не мене – зробили б кесареве, рятували б дитину", – каже Бородіна.
Акушер Валентина Безбородова, яка чергувала на зміні, цим претензіям дивується, бо запевняє, що від породіллі не відходила. "Тонометр лежить на наступному ліжку, я повертаюся до неї – вона вже без свідомості. Як ви вважаєте, була б вона без свідомості хвилин 10-15? Ми б її вже поховали. За три хвилини подали в операційну – і вона жива, і дитина", – каже медик. Валентина стверджує, що цей страшний діагноз бачить вдруге за свою медичну практику. Керівник перинотального центру Ігор Циганок нарахував усього чотири випадки на всю область. За його словами, вижити пощастило лише Ользі з донькою Сонею. "Найчастіше при такій ситуації гине і мама, і дитина. У цій ситуації ми врятували і маму, і дитину. Жінка має бути нам глибоко вдячна на те, що вижила. Чому в неї така тактика – я не знаю. Ми раді, що вона виходить зі здоровою щасливою дитиною, а їхнє ставлення до нас – Бог їм суддя", – каже лікар.
Батько дитини Сергій такі пояснення не сприймає. "Це злочинна недбалість лікарів", – каже він. Родина найняла адвоката та весь цей час намагалися домогтися від лікарні історію хвороби. "Із 14 числа нам цю історію так і не дали. Історії вагітних в цьому перинотальному центрі переписуються", – вважає юрист Анатолій Радіонов. Сестра Олі збирає всі чеки, бо на лікування витратили понад 20 тисяч гривень. Всі обіцяє прикріпити до справи, адже чи врятували життя, чи довели недбалістю до його ризику – тепер визначатиме суд. Без нього сторони вже не порозуміються. "Коли буде суд і пояснять причини захворювання, хай якщо в них буде сумління – рідні прийдуть і вибачаться", – заявив завідувач відділенням Ігор Циганок. "Ніколи! Ви повернете нам ще гроші наші", – відповіли йому родичі породіллі.