Президент РФ Володимир Путін здійснив візит до Білорусі у зв’язку з тим, що Росія, яка розв’язала війну проти України, тепер потребує ресурсу білоруської армії.  
 
Про це в ефірі українського телеканалу розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. 

На його думку, зараз проблематика російської армії полягає в тому, що, маючи можливість компенсації втрат людського ресурсу, вона зараз стає гранично обмеженою саме за технічним ресурсом — танки, БТР, БМП, зенітно-ракетні комплекси, навіть автомобільний транспорт. 

“По суті, на сьогодні російська армія — це більше вже армія піхотного типу, а піхота без підтримки артилерії і без технічної складової в сучасній війні нічого не вирішує. І часткова мобілізація це яскраво продемонструвала”, — сказав Коваленко. 

Експерт переконаний, що зараз Росії потрібен ресурс білоруської армії, яка на сьогодні є більш професійною і технічно оснащеною. 

“Середньостатистичний білоруський військовослужбовець зараз більш професійний і краще оснащений, ніж середньостатистичний російський “мобік”. І ось у чому вся суть. Аналогічно і підрозділи штатні. Наявність техніки в середньостатистичному підрозділі білоруської армії якраз відповідає штатній кількості, тоді як цього немає в російських підрозділів. І саме Путін зацікавлений зараз на цьому ресурсі. Лукашенко і його генерали прекрасно розуміють, що якість білоруської армії зараз підвищується за низкою позицій”, — вважає Коваленко. 

Тож після візиту Путіна до Білорусі російська армія отримає дозвіл на повне використання ресурсу, техніки, що перебуває на зберіганні, боєприпасів, артилерії, танків, БМП і так далі. 

“Тобто, по суті, Білорусь стане стовідсотковим донором російської армії в питаннях боєкомплекту і техніки”, — сказав Коваленко. 

Водночас військово-політичний оглядач вважає, що для Лукашенка буде самогубством, якщо він піде на передачу РФ управління своїми військами.