Президент Національної академії наук (НАН) України, академік Борис Патон звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням про створення робочої групи з підготовки невідкладних заходів з оцінки реального технічного стану і порятунку моста імені Є.О. Патона в Києві.

Про це стало відомо з листа академіка Бориса Патона на ім’я президента України Володимира Зеленського від 24 липня 2019 року.

Вчений проінформував президента, що однією з нагальних проблем Києва є ситуація з аварійним станом мостів через річку Дніпро. Він зазначив, що про це вже більше року йде мова на нарадах з керівництвом Київської міськдержадміністрації (КМДА), однак, столична влада ніяких конкретних дій так і не зробили.

На думку академіка, для порятунку одного з найвидатніших інженерних споруд ХХ століття – моста імені Є.О. Патона, який входить до переліку об’єктів культурної спадщини, а також для того, щоб уникнути транспортного колапсу в столиці необхідно термінове втручання з боку керівництва держави.

Борис Патон попросив у Володимира Зеленського підтримки для формування на загальнодержавному рівні робочої групи за участю фахівців НАН України для підготовки невідкладних заходів з оцінки реального технічного стану і порятунку унікального об’єкта – моста імені Є.О. Патона.