Друга за рік масштабна передислокація російської армії біля кордонів з Україною – це хаотичні дії, “блеф і розпач” Кремля, пов’язані з тим, що там не отримали бажаної відповіді від НАТО щодо українського питання.
Червоні лінії, на яких акцентує Кремль, суперечать міжнародному праву. Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив російський правозахисник Марк Фейгін.
Передислокація військ до кордону з Україною – це і блеф, і відчай. Вдруге за рік передислокуються війська, більш ніж 100 тисяч військовослужбовців особового складу, озброєння. Це, безперечно, дії, які викликані відсутністю бажаної реакції з боку Вашингтона і НАТО, – підкреслив він.
Як пояснив Фейгін, бажаною реакцією на заяви про “червоні лінії” для Кремля була б така: “Київ повинен бути під контролем Москви і в жодному разі не інтегруватися до структур НАТО і взагалі у бік Заходу”.
НАТО досить ясно означило свою позицію. Остання заява Столтенберга свідчить про те, що ніхто не збирається хоч якось погодитись з цими червоними лініями, – констатував правозахисник.
Він додав, що саме поняття червоних ліній, про які заявляє та чи інша держава, суперечить міжнародному праву. “З цим ніхто не готовий погодитись – ані в Європі, як тепер з’ясовується, ані у Вашингтоні”.
Від цієї невизначеності – і всі дії Москви, часто хаотичні. Але НАТО ніколи не змінювало динаміки свого підходу, – зауважив Фейгін.
Про можливий контакт між президентами Сполучених Штатів та Росії і у Вашингтоні, і в Москві говорять як про подію, яка обов’язково відбудеться розповідає Віталій Портніков для Радіосвободи.
Навіть російські медіа останніми тижнями визнають, що Україна через агресивні приготування Російської Федерації стала міжнародною темою номер один. І те, що президенти США та Росії хочуть поговорити про врегулювання ситуації, – вже хороша новина. Тільки що вони скажуть один одному?