Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав п’ять ключових напрямків реформ, за допомогою яких Україна може поглибити досягнутий прогрес і з якими Вашингтон готовий допомагати Києву.

Про це Блінкен розповів у відеозверненні до учасників конференції з питань реформ в Україні, яка відбувається у Вільнюсі, повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

За словами Блінкена, перш за все необхідно ухвалити закон про реформування Вищої ради правосуддя, а слідом – закон про Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

По-друге, потрібно забезпечити прозорий вибір керівництва Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Крім цього, держсекретар США наголосив на важливості ухвалення закону про прозоре корпоративне управління, який захищатиме незалежність наглядової ради, генеральних директорів і відповідатиме стандартам Організації економічного співробітництва та розвитку.

Четвертим кроком Блінкен назвав необхідність ухвалення законодавства, яке демілітаризує та деполітизує Службу безпеки України та залишить боротьбу з корупцією та організованою злочинністю іншим інституціям, створеним для цієї мети.

«І п’яте: притягнути до відповідальності корумпованих чиновників. Провели низку розслідувань, однак жодного високопосадовця не піддали суду і не засудили за корупцію з 2014 року. Люди повинні бачити, що система працює, для того, щоб повірити в неї», – підкреслив держсекретар.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.