Гучного розголосу в нещодавніх діях керівної влади набуло звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. Ще й досі у Мережі гуляють неоднозначні заяви політиків стосовно цієї події. Та сьогодні редакція Корупція.Інфо розповість вам про чиновницю котра тимчасово сіла в крісло одіозного міністра.

Отже, з восьмого червня поточного року в. о. міністра фінансів стала перша заступниця Данилюка, Оксана Маркарова.

Свою кар'єру 48-річна Маркарова розпочинала в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc, а потім була радником з економічної політики і менеджером по зовнішнім і корпоративним зв'язкам в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund.

На державній службі Маркарова знаходиться вже 3 роки. Почала вона свій шлях чиновниці в команді екс-міністра фінансів Наталії Яресько. Тоді вона була її заступником і керувала апаратом. Всім було добре відомо, що Яресько і Маркарова товаришують ще з часів роботи другої в інвестиційному фонді Western NIS Enterprise Fund. Зазначалося, що фонд знаходиться в управлінні Horizon Capital, співзасновником і головним виконавчим директором якого була Яресько до призначення міністром.

Після вступу на посаду міністра фінансів Олександра Данилюка вона стала його першим заступником. У той же час Маркарова отримала посаду урядового уповноваженого з питань інвестицій. На сьогодні вона також входить до складу наглядових рад державних банків «Ощадбанк», «Ексімбанк», «Укргазбанк» і «Приватбанк».Що стосується особистого життя пані Маркарової, то безліч фактів своєї біографії жінка приховує. Відомо, що чиновниця одружена з відомим у фінансових колах бізнесменом і банкіром Данилом Волинцем. Пара виховує трьох дітей, двох дівчаток від першого шлюбу Волинця і спільного сина.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Згідно з декларацією Маркарової за 2017 рік, у власності родини – шість квартир, два житлових будинки, два гаража, сім земельних ділянок, три автомобіля (Honda, Toyota, Mercedes) , колекція живопису і графіки українських художників 19-21 століття загальною кількістю 983 роботи, бібліотека української та світової літератури загальною кількістю близько 2 тис. книг, колекція пам’ятних монет НБУ (52 золотих і 293 срібних), ювелірні вироби (годинник і кільця), племінний  кінь.

Також у подружжя є акції десятків українських підприємств.  Маркарова за 2017 рік отримала 596 тис. 982 грн заробітної плати, відсотків від ПАТ КБ «Акордбанк» на 150 тис. 187 грн, відсотків від ПАТ «Сбербанк» – на 47 тис. 769 грн.

 

 

Також озвучена думка експертів стосовно призначення Маркарової на посаду в. о. міністра фінансів.

Виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський:

«Вона достатньо хороший професіонал, має досвід роботи в приватному секторі, західних компаніях, вона проявила себе як порядна людина, працюючи в Мінфіні ще в команді Наталії Яресько. Відповідала останнім часом за політику держави щодо державних банків, водночас вона урядовим уповноваженим з іноземних інвестицій. Фактично все, що стосується переговорів з міжнародними організаціями, вона зможе все виконувати належним чином."