Для понад 10 млн пенсіонерів проведуть автоматичну індексацію пенсій. Підвищення, в середньому, складе 255 гривень.

У 2019 році для понад 10 мільйонів пенсіонерів буде проведено автоматичну індексацію пенсій, підвищення, в середньому, складе 255 гривень. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Перерахунок пенсій буде здійснюватися 1 березня кожного року на основі двох показників: 50% рівня інфляції за попередній рік і 50% зростання середньої зарплати. Крім того, індексація пенсії буде відбуватися після зростання мінімального прожиткового мінімуму", – зазначив він на засіданні уряду.
 

Своєю чергою, міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що 1 березня під час щорічної індексації пенсії автоматично будуть перераховані для 10,2 млн пенсіонерів.
 

"Середній розмір підвищення складе 255 гривень, а мінімальний – 100 гривень, тому індексація є диференційованою і не однаковою для всіх", – уточнив він.
 

Рева також нагадав, що 1,9 млн пенсіонерів з мінімальними і нижче за мінімальні пенсіями, які мають повний страховий стаж, отримають одноразові виплати по 2410 гривень. За його словами, ці виплати будуть здійснюватися в березні і квітні двома частинами.

Як пояснив міністр, гроші на одноразові виплати надійшли за рахунок коштів від розмитнення автомобілів на іноземних номерах, так званих "євроблях".

Напередодні в Кабміні повідомили, що з 1 березня пенсії зростуть для 10,2 мільйона громадян, в середньому, на 255 гривень.

Згідно з даними Мінфіну, за минулий рік пенсії в Україні зросли на 166 гривень. При цьому середня пенсія не перевищує 100 доларів.