В ОБСЄ висловили стурбованість з приводу законопроекту № 6688 про досудове блокування сайтів, поданого до Верховної Ради України, передає Корупція.Інфо

"Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту і збалансувати проблеми безпеки з правом громадян на вільне вираження і вільні ЗМІ", – цитує офіційний сайт організації слова представника з питань свободи ЗМІ.

Популярне: "В ліжку з КГБ та п'ята дитина": Чим живе та займається одіозна заступниця Черновецького, Ірена Кільчицька

За його словами, в законопроекті відсутні положення, що забезпечують ефективний судовий нагляд і належний процес щодо рішень про блокування доступу.

"Хоча я поділяю проблеми національної безпеки України, проект законопроекту повинен тягти за собою конкретні і чіткі заходи, спрямовані на захист принципів прозорості, пропорційності…", – підкреслив Дезір.

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони підтримав законопроект №6688 щодо тимчасового заблокування інформаційних ресурсів і порекомендував народним депутатам прийняти його у першому читанні ще 4 липня. 

Відповідне рішення прийняли на засіданні. Законопроект запропоновано прийняти за основу з низкою застережень, які оприлюднив автор і член комітету з нацбезпеки Іван Вінник

"Підтримати за основу із зобов'язанням вивчити висновки до другого читання, які викладено в рішеннях Європейського суду з прав людини, які я зачитав, з урахуванням вимог і положень Конвенції про основоположні права та свободу людини. Чітка процедура можливості оскарження відповідного рішення та визначений перелік статей Кримінального кодексу, за якими такий захід забезпечення може бути застосований", – заявив Вінник.

Згідно із законопроектом, Службі безпеки надається право за рішенням суду або в інших випадках блокувати доступ до сайту з використанням технічних засобів. Порядок відповідних дій встановлюватиме Кабінет міністрів.

Провайдерів телекомунікацій планують зобов'язати купувати і встановлювати технічні засоби за свій рахунок.

"Кримінальний кодекс України пропонується доповнити новою статтею, відповідно до якої підставою для блокування інформаційного ресурсу і видалення з нього інформації за рішенням суду буде поширення через цей ресурс інформації, "з використанням якої скоюються тяжкі та особливо тяжкі злочини"