Служба безпеки України спіймала на хабарі голову Чернігівської районної державної адміністрації Сергія Журмана.

Про це повідомляється на сайті СБУ 4 листопада. Чоловік затриманий, за місцем його роботи та проживання призначені обшуки.

Оперативники спецслужби встановили, що чиновник, який також є депутатом Чернігівської обласної ради, вимагав 10 000 доларів США у місцевого жителя.

У таку суму він оцінив видачу розпорядження на розробку детального плану території та узгодження зміни цільового призначення земельних ділянок площею 6 гектарів у Чернігівській області.

Правоохоронці затримали голову райдержадміністрації, згідно зі ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України, при отриманні всієї суми неправомірної вигоди.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 368 КК. У СБУ зазначили, що операція з викриття зловмисника проводилася спільно з ГСУ Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора.

На сайті Чернігівської обласної державної адміністрації вказується, що голова Чернігівської ОДА Ганна Коваленко звернулася до Офісу президента України з поданням про звільнення голови Чернігівської РДА.

“Ми почали аудит стану справ в області. По ходу його проведення можливі затримання не одного чиновника за підозрою в корупції. Президент вимагає рішучих кроків щодо наведення порядку на Чернігівщині. Жодних компромісів щодо корупції в області більше не буде”, – стверджує Коваленко.

Відомо, що Сергій Журман був призначений головою Чернігівської РДА в червні 2020 року.

Нагадаємо, нещодавно керівника Головного управління протидії економічним правопорушенням ДФС України спіймали під час отримання хабаря за закриття кримінального провадження, загальна сума якого – 200 000 доларів США.