Верховна Рада ухвалила у другому читанні зняття депутатської недоторканності. Відповідний законопроєкт ще у 2017 році зареєстрував п’ятий президент Петро Порошенко. Чинний голова Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив це тим, що ухвалення іншого аналогічного проєкту зайняло б значно більше часу.
Якщо б Верховна Рада пішла іншим шляхом, це зайняло б рік, а то й більше, пояснив Разумков під час свого брифінгу після засідання парламенту 3 вересня.
Він переконаний, що у такому випадку значно важливішим є не те, хто є автором закону, хто його написав і подав, а більш принципово, хто його ухвалив. Нам було важливо, щоб ми не затягували з цією подією, і ми доклали максимум зусиль, щоб зробити це швидко,– наголосив Дмитро Разумков.
Які ще ініціативи Рада ухвалила на засіданні 3 вересня?
Протягом пленарного засідання 3 вересня Верховна Рада, крім зняття недоторканності, відправила ще 7 законопроєктів на розгляд до Конституційного суду:
1) скасування адвокатської монополії;
2) розширення повноважень президента в утворенні незалежних регуляторних органів Президенту хочуть дозволити призначати керівників НАБУ та ДБР ;
3) право народу на законодавчу ініціативу;
4) додаткові підстави для припинення повноважень народного депутата Депутатів будуть звільняти за кнопкодавство та прогули: Рада зробила перший крок ;
5) можливість Ради створювати допоміжні органи для забезпечення власної діяльності Рада хоче створювати допоміжні органи в межах коштів Держбюджету ;
зменшення кількості депутатів до 300 та закріплення пропорційної виборчої системи Скорочення кількості нардепів і пропорційні вибори: Рада дала старт змінам до Конституції ;
6) збільшення кількості уповноважених з прав людини.
А еще, за його словами, кількість народних депутатів у наступному скликанні Верховної Ради України скоротять до 300, адже це відповідає кількості населення України.
“На сьогоднішній момент орієнтовна кількість громадян, які живуть в Україні десь 30-34 млн. То це буде відповідати саме 300 народним депутатам”, – сказав Разумков.
За його словами кількість народних депутатів жодним чином не вплине на якість роботи Верховної Ради України.
Нагадаємо, Верховна Рада включила до порядку денного для подальшого направлення до Конституційного суду законопроект, що дозволить зменшити склад Верховної Ради України до трьохсот та закріпити пропорційну виборчу систему.