20160321202127

Романа Федика з посади прокурора області звільнили вчора, 21 березня. Проте офіційну причину звільнення не повідомляють.

Натомість, видання «Страна.ua», посилаючись на власні джерела, пише, що Федика звільнили. бо він не прижився з місцевою елітою. Тертя було мало не з перших днів його призначення у грудні 2014 року – різні активісти час від часу організовували пукети, вимагаючи звільнення прокурора. навіть петицію відповідну зареєстрували. Однак вона набрала лише 93 підписи.

Проте, оскільки Роман Федик був людиною тодішнього генпрокурора Віталія Яреми, то його особливо ніхто не чіпав. Для Яреми звільнити Федика тоді означало піддатися Коломойському та Корбану, які воювали з ним у Дніпропетровську (тому Віталій Ярема був змушений перевести Романа Федика до Львова). Кажуть, що Ярема навіть Віктора Шокіна просив не звільняти Романа Федика. Однак зараз, назрів переділ крісел у ГПУ і потрібно терміново було знайти місце для зама генпрокурора Олега Заліско.

Він теж людина Яреми тому і генпрокуратурі вирішили не ображати колишнього шефа і прилаштувати його ставленика на Львівщині. а ще. кажуть, можлива і така версія: нібито у рамках тичасмового «перемир’я президента із Коломойським останній попросив главу держави звільнити свого опонента.