На звільнення глави КСУ Станіслава Шевчука у 2019 році впливали ексголова Офісу президента Андрій Богдан, голова ОАСК Павло Вовк і високопосадовець часів Януковича Андрій Портнов, — про це йдеться в розслідуванні Слідства.Інфо.

Журналісти отримали копії «плівок Вовка» — записів розмов у кабінеті глави ОАСК. За даними Слідства.Інфо, навесні 2019 року Павло Вовк неодноразово спілкувався зі, ймовірно, Андрієм Портновим, який тоді перебував за кордоном, і Андрієм Богданом — він на той час був у штабі кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Судячи з матеріалів плівок, Вовк і його співрозмовники могли координувати звільнення Шевчука і просувати скасування закону про люстрацію, в якому могли бути зацікавлені, зазначають розслідувачі. У розмовах з главою ОАСК закон про люстрацію називали «болючим питанням», а Вовк радив своєму співрозмовнику Андрію почекати зі звільненням Шевчука через загрозу, що після цього не вийде скасувати люстрацію.

«Коротше, я с тобою згоден, запускай. Вперед, питань нема. Будемо дивитися. Єдине що, звичайно, все-таки відчував, що ми могли б завершити [ймовірно, скасування закону про люстрацію], а зараз вже починається гра така, знаєш, ну, непередбачувана. Х*р його знає: піде в глуху оборону або дійсно здадуться», — казав Вовк, ймовірно, Портнову.

За кілька годин після розмови КСУ підтримав звільнення Станіслава Шевчука з посади голови суду. Сам Шевчук заявив про «конституційний переворот» і назвав рішення незаконним. Також він казав, що найбільше його відставки хотів заступник Олександр Тупицький, який незабаром став главою КСУ.

«Андрюха [ймовірно, Портнов] просто хоче, щоб всі йому подзвонили і сказали: „Андрюха, бл*, всі на колінах. Що нам робити?“ Ну, я Андрію намагався пояснити, що на відстані не виходить так. Розумієш? Ну всі вони, с*ка, як діти. Треба з кожним сісти, говорити, бл*, торгуватися. А в Андрюхи відчуття, що всі злякалися, всі хочуть, с*ка, просто не знають, як добігти і що зробити», — казав Вовк, ймовірно, Андрію Богдану про Андрія Портнова.

За даними Слідства.Інфо, за кілька днів після розмови Портнов повернувся до України після п’яти років за кордоном.

Колишній начальник Управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк, який керував справою «плівок Вовка», в коментарі журналістам сказав, що одним зі співрозмовників, ймовірно, був Портнов, а іншим — Андрій Богдан.

Раніше Слідство.Інфо повідомляло, що навесні 2019 року Богдан регулярно розмовляв із Вовком і запрошував його до Адміністрації президента. Експертка Центру протидії корупції Галина Чижик зазначила, що Богдан теж підпадав під закон про люстрацію і міг бути зацікавлений в його скасуванні.

За інформацією розслідувачів, співрозмовника Вовка на ім’я Андрій (ймовірно, ним був Андрій Богдан) хвилювало, щоб під час інавгурації Володимира Зеленського був присутній чинний глава КСУ, а не його в.о. або заступник.

«Андрюха, ну дивися… Ми ж йому чітко сказали: „Нас цікавлять болючі питання до часу „ч“ — раз. І нас в.о. [виконувач обов’язків голови КСУ] не цікавить. Значить, ви підар*си, бл*. Почув? Почув!“. Коротше, нехай Андрюха його мочить», — казав Вовк на записах.

Також, судячи з плівок, цей Андрій «розбирався з посадами»:

«Чуєш, пам’ятаєш, ти, я тобі гружу, а ти кажеш: „Не за**уйте, дайте, бл*, з посадами розібратися!“. Так і ти: „не за**уй, розбирайся з посадами“. Все буде добре!», — заявлял Вовк.
Олександр Тупицький заявив Слідству.Інфо, що не спілкувався з Портновим, Богданом або Вовком щодо Шевчука.

Портнов сказав журналістам, що інформація про його ймовірний вплив на КСУ не відповідає дійсності, Богдан відмовився давати коментар, а Вовк не відреагував на запити Слідства.Інфо.