Переговори президента України Володимира Зеленського з його російським колегою Володимиром Путіним обов’язково відбудуться, але в “нормандському форматі”.

Про це під час візиту в США, куди він прибув у складі української делегації на Генасамблеї ООН, голова Офісу президента України Андрій Богдан заявив кремлівському пропагандисту Євгену Попову, з яким раніше сам Зеленський спілкуватися відмовився.

“Мені здається, що вони обов’язково будуть. Єдине – хто буде ще присутнім на цих переговорах”, – сказав Богдан.

Він підкреслив, що для зустрічі лідерів розглядається виключно “нормандський формат”, а також висловив надію на те, що це трапиться в жовтні і що зустріч буде плідною.

Але, на думку Богдана, це залежить від Москви.

“Ми вважаємо, що можна вирішити все. Але це залежить також і від бажання керівництва Росії. Тому ви як журналісти і ваші глядачі як громадянське суспільство повинні теж давати сигнали своїй владі, що мир з Україною необхідний для розвитку обох держав”, – пояснив голова ОПУ журналісту “Росії 1”.

При цьому він не минув можливості підколоти пропагандиста за підвищену увагу до України і нової влади, зокрема.

“Спасибі вам величезне, що ви знайшли час зі мною поспілкуватися”, – сказав Андрій Богдан.

Наостанок на питання Попова про те, чому представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма не підписав “формулу Штайнмайєра”, голова Офісу президента відповів, що він не знає і “не в курсі – підписав, чи не підписав, чи обговорював”.

Додамо, у кулуарах Генеральної асамблеї ООН до Президента України Володимира Зеленського таки вдруге зміг підійти російський журналіст Євгеній Попов. Пропагандист поставив українському гаранту компрометувальне питання.

Попов, зокрема, попросив Зеленського прокоментувати тиск на нього з боку президента США Дональда Трампа.

“На мене ніхто не може тиснути, тому що я – президент незалежної держави. На мене тиснути може тільки одна людина – мій син, якому – шість років”, – відповів на це Зеленський, і на цьому їхній діалог завершився.

На питання про те, про що він говоритиме з Трампом і чи буде щось просити для України, очільник держави відповів:

“Ми можемо говорити про підтримку. А просити – це точно не про Україну. Україна – нова, сильна країна, ні у кого нічого не просить, самі можемо комусь допомогти”.