Міністерство охорони здоров’я готує постанову, згідно з якою Національний медичний університет збираються позбавити імені видатного українського лікаря та науковця Олександра Богомольця. Про це повідомила народний депутат та голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

"У країні відбувається цинічне знищення історичної пам'яті українського народу. В кабінетах МОЗ і Кабміну крадькома готують чергові злочинні документи. Цього разу позбавлення національного медичного університету імені Олександра Богомольця його імені — через злиття національного медичного університету імені О. О. Богомольця з національним музеєм медицини, а також утворення нового закладу — Українського медичного університету, — звичайно, з метою "чергових покращень від МОЗ" і так званого "реформування", — наголосила депутат.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

За її словами, позбавлення Університету імені видатного діяча української медицини та знищення історичної пам'яті українців — це інструмент комунізму і радянської влади, що отримав нових прибічників у вигляді нинішнього керівництва МОЗ.

 Окрім  цього, Ольга Богомолець звернулася до всіх членів Кабінету міністрів із проханням не підтримувати злочинну постанову, яка має на меті зовсім не реформу галузі та реальні покращення.

"Якщо постанову підтримають на засіданні члени уряду та особисто Прем'єр-міністр — це означатиме, що вони стануть співучасниками знищення історичної пам'яті народу України. Я вкотре наголошую на тому, що такий тиск на мене і маніпуляції — не працюють. Я боролася і буду боротися за реальне реформування галузі охорони здоров'я і введення обов'язкового медичного страхування, за соціальну справедливість та доступність медичної допомоги людям. І продовжую вимагати звіту виконуючого обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун у залі Верховної Ради та винесення кандидатури міністра на голосування парламенту", — зазначила депутат.