У МЗС Британії вважають, що потрібний новий підхід до безпеки в Європі. 

Як повідомляє CNN, у Брюсселі 6-7 квітня міністри закордонних справ країн НАТО проводять засідання Північноатлантичного Альянсу, на якому обговорюють російську агресію в Україні.

На зустрічі глава міністра закордонних справ Британії Ліз Трасс заявила, що основний акт росія-НАТО 1997 року “мертвий”. У цьому документі йдеться, що росія і Альянс не вважають один одного супротивниками.

“Епоха взаємодії з росією закінчилася. Настав час відмовитися від застарілого підходу щодо росії”, — заявила Трасс.

За її словами, НАТО не може допустити “вакууму безпеки” на східних кордонах Альянсу і має “переосмислити” підтримку країн, які “потрапили в павутину російського впливу”, таких як Грузія, Молдова, Швеція та Фінляндія. Тобто Британія пропонує НАТО чи прийняти ці країни до свого складу, чи наростити їхню військову підтримку. Також вона закликала своїх партнерів посилити санкції та озброїти Україну “швидко та рішуче, щоб забезпечити провал путіна”.

Варто зазначити, що не всі країни дотримуються такої радикальної позиції. Франція, Німеччина та Туреччина виступають за переговори з росією та припинення вогню в Україні.

Нагадаємо, 6 квітня Велика Британія прийняла новий пакет санкції проти росії. Зокрема, санкції стосуються Бориса Ротенберга, голови Газпромбанку Андрія Акімова, співвласника Новотека Леоніда Міхельсона та основного власника Акрона В’ячеслава Кантора.

«Наш новий раунд санкцій покладе кінець імпорту Великою Британією російських енергоресурсів та торкнеться нових обмежувальних заходів проти ще більшої кількості осіб і компаній, знищуючи військову машину путіна. Разом із нашими союзниками ми показуємо російській еліті, що вона не може вимити руки від звірств, скоєних за наказом путіна. Ми не заспокоїмося, поки Україна не переможе», – заявила глава МЗС Ліз Трасс.

За її словами, нові санкції передбачають заморозку активів «Ощадбанку» та «Московського кредитного банку», а також запровадження повної заборони на нові зовнішні інвестиції в росію. Крім цього, до кінця 2022 року британський уряд планує покласти край всій залежності від російського вугілля і нафти та припинити імпорт газу «якнайшвидше». Також запроваджено заборону на експорт ключового нафтопереробного обладнання та заборону на імпорт продукції із заліза та сталі.

Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про особливості пропозицій ЄК щодо п’ятого пакета санкцій проти російської федерації у зв’язку з вторгнення в Україну.  Зокрема, вони стосуються заборони імпорту вугілля з росії, фінансових транзакцій для чотирьох ключових російських банків, у тому числі VTB – другого за величиною банку рф, а також заборони для російських суден і суден під російським управлінням заходити в порти ЄС.