Президент Володимир Зеленський зауважив, що сьогодні слід вирішити питання з Конституційним судом, адже деякі судді хочуть зруйнувати антикорупційну структуру в Україні. Він є упевненим, що їм не вдасться цього зробити, і цьому допоможуть реформи. Зокрема, глобальна судова реформа має розпочатися в 2021 році.

За словами президента, українські суди – “болюче місце” в Україні. Зокрема, деякі судді Конституційного суду мають на меті руйнацію антикорупційної структури. Про це Зеленський розповів у коментарі виданню The New York Times.

“Зараз ми “воюємо” з деякими суддями Конституційного. Але у них нічого не вийде. Ми все це переформатуємо”, – зауважив український президент.

Він додав, що наступний великий етап – це глобальна судова реформа в Україні.

“Ми почнемо її втілювати з 2021 року, тому що вже підготовлено багато законів, підготовлено етапи впровадження цих реформ. Потроху рухаємося. Скажу відверто, через пандемію багато грошей, які йшли на інфраструктуру, ми перенаправили на медицину, підвищили заробітну плату лікарям”,  – зазначив політик.

Щодо поточних здобутків у часи правління Зеленського, то це запуск Вищого антикорупційного суду. Він працює понад рік, і вже є вироки.

Нагадаємо, 15 грудня 2020 року Верховна Рада схвалила законопроєкт про відновлення повноважень НАЗК