США перекинули на передову базу Ферфорд в Великій Британії черговий стратегічний бомбардувальник B-52H Stratofortress, здатний нести ядерні крилаті ракети і авіабомби.

Про це заявили в прес-службі департаменту США

Напередодні на авіабазі Ферфорд вже приземлилися три таких бомбардувальника. За наявними даними, в найближчі дні їх кількість там може бути доведено до шести-восьми одиниць.

Таке масове перекидання стратегічних бомбардувальників ВПС США в Ферфорд не спостерігалося з 2003 року, коли там було розміщено до 20 літаків B-52H для участі в американській військовій операції проти Іраку.

Після трансатлантичного перельоту бомбардувальник пройшов над Англією, а потім попрямував через повітряний простір Німеччини на Балтику, де ліг на прямий курс до Калінінградської області РФ.

Літак знаходився в зоні дії російської ППО всього кілька хвилин, наблизившись до морського кордону РФ на відстань близько 120 км. Після чого він пішов на авіабазу у  Великій Британії.

При цьому американський бомбардувальник здійснював політ на висоті 8200 метрів з включеним транспондером.

Окрім того, нещодавно, поблизу узбережжя анексованого Криму та неподалік території Росії упродовж тривалого часу здійснили польоти американські літаки-розвідники США.

Про це сповістив сервісі стеження за пересуванням авіації CivMilAir.

Зазначається, що над Чорним морем розвідку проводили безпілотник Військово-повітряних сил США RQ-4A Global Hawk і літак-розвідник EP-3 Aries.

За інформацією ресурсу, безпілотник з бортовим номером 10-2043 здійснив політ над Чорним морем на висоті 54 тисяч футів

Зазначається, що він пролетів близько до Криму, а потім вздовж узбережжя Росії до кордону з Грузією, а вилетів цей літальний апарат з авіабази на острові Сицилія.

Крім того, з авіабази на острові Крит вилетів розвідник з бортовим номером 157326,а потім здійснив багатогодинний політ біля узбережжя окупованого Кримського півострова та Краснодарського краю.

Також, авіація США, брала участь участь у незодавніх міжнародних військових навчаннях «Чисте небо-2018».

Літаки ВПС США F-15C «Eagles» та С-130J «Super Hercules» прилетіли на територію Української держави, щоб взяти участь у військових міжнародних навчаннях. Метою проведення таких заходів було і є зміцнення безпеки і миру. США, постійно виражає свою допомогу України.