Російські бойовики продовжують знущатися над тимчасово окупованою Херсонщиною та мінують область боєприпасами з 50-х років минулого століття.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що російські окупанти в Херсонській області втратили частину тимчасово захопленої території, та зазнали значних втрат у живій силі та техніці внаслідок вдалого контрнаступу Збройних Сил України.

Намагаючись якось зупинити наступ, російські загарбники у терміновому порядку споруджують додаткові лінії оборони, створюють загородження та мінують територію.

ГУР повідомляє, що окупанти встановлюють радянські міни 1950-х років, які мали б бути знищеними.

«Боєприпаси зберігалися на складах в Ростовській області та були підготовлені для знищення. Присвоївши кошти на утилізацію, російське командування передало небезпечний вантаж в передові підрозділи загарбників для мінування оборонних позицій», – повідомили в розвідці.

Намагаючись зупинити українських воїнів старими мінами, окупанти самі прирекли себе на смерть – при спробі встановлення мінних загороджень на старих боєприпасах вже підірвалося кілька саперів-окупантів з батальйонно-тактичної групи 7 військової бази 49 загальновійськової армії південного військового округу Росії.

«З військовою поліцією та офіцерами ФСБ, які працювали на місцях підривів, командування БТГ домовилося, що це буде класифіковано як нещасний випадок. Родини саперів за загибель родичів-окупантів виплат не отримають», – заявили в ГУР.

Бойові дії тривають значно довше, ніж сподівались у Кремлі. Розвідка Великої Британії з’ясувала, що запаси високоточних боєприпасів у Росії, ймовірно, значно вичерпались.

Розвідники зазначають, що це змусило Росію використовувати легкодоступні, але застарілі боєприпаси. Вони менш надійні, менш точні та легше перехоплюються.

Прогнозують, що держава-агресорка, швидше за все, й далі буде намагатися замінити високоточне озброєння.

Власне, вторгнення Росії в Україну показало її невміння завдавати точних ударів великого масштабу. Агресор здійснює інтенсивне і невибірковим бомбардування, не зважаючи на численні жертви серед цивільного населення.