Дебальцеве

Після відходу українських сил в Дебальцевому щосили почали господарювати російські військові та їхні поплічники – терористи Донбасу.

Проукраїнськи налаштованих жителів, що опинилися в окупації, піддають жорстоким гонінням, а стареньку бабусю-патріотку казаки просто розстріляли.

Про це повідомляє у соцмережі волонтер Денис П'ятигорець з посиланням на повідомлення розвідки, яка побувала в Дебальцевому, новину передає «Преса України».

Розвідка просила передати це людям! Саме людям, тому що начальство в курсі, але толку від цього мало.

Сьогодні волонтер нашого проекту «Народна тачанка» повернувся з АТО. За два дні він побував у Слов'янську, Краматорську, Артемівську та Щасті. Паша привіз 95-й бригаді машину Швидкої допомоги, яку вони так чекали. Потім разом з хлопцями з управління розвідки вони поїхали по іншим підрозділам. В дорозі розвідники запитали – чи можемо ми надати розголосу деякі факти, які так вперто не хоче сприймати начальство. Про Київ вони взагалі мовчать. Ми обіцяли хлопцям і тримаємо слово. А радісний пост з фотками про передачу швидкої напишемо завтра», – пише П'ятигорець.

«1. Українська армія була 5 місяців Дебальцеве. І весь цей період працювали російські канали та канали ДНР. А українські канали навіть не працювали. Якого хера? І питається: чому ми програємо інформаційну війну?
2. Другашов Дмитро. Бойовик ДНР. На сайті МВС у розшуку. Зараз в Дебальцевому займається арештами проукраїнського населення. І за віджаті гроші вчить сина в Харківській юридичній академії. Синок такий же підар як тато.
3. Папаіоану – секретар Дебальцівської міськради. Цю посаду обіймав, коли казаки зайшли. Потім наші відбили. Він 5 місяців зберігав свою посаду при наших. Тепер він знову з сєпарами.
4. Світлана Дремлюк – була оголошена в розшук як сепаратистка, але протягом 5 місяців вона відповідала за гуманітарку в Дебальцеве при українській владі, зараз вона зрозуміло з сєпарами цілується. Питання: чому їх не посадили. І найстрашніше, що ці люди зараз здають росіянам проукраїнських громадян», – перераховує волонтер.

Ще одним кричущим фактом бездіяльності у свій час українських сил стала загибель пенсіонерки, яка була справжнім патріотом своєї країни: «В Дебальцеве жила бабуся. Їй було 80 років. Справжня патріотка. Вона годувала українських солдатів. Її ворота були розфарбовані в український прапор. Коли наші війська відступали – вона відмовилася їхати з ними. Сказала – це її будинок. Бабусю розстріляли казаки».

Волонтер також повідомляє, що в Дебальцеве зараз заїхала інтернаціональна бригада бойовиків «П'ятнашка», а український уряд, практично кинув переселенців, що підтримують українську владу.

«6. В Дебальцево зараз повно якіхось якутів або бурятів. І 15 бригада місто Красноярськ. Називають вони себе «П'ятнашка».
7. В Артемівському паспортному столі українським біженцям дають пропуск за хабар в 100грн або 600грн позачерговий.
8. Наш уряд підписав документ про допомогу переселенцям із зони АТО. Але виявляється, це не стосується тих, хто переїхав в українські міста Донецької та Луганської областей. А саме таких – більшість. Люди відчувають себе покинутими», – пише П'ятигорець.