Українська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню на Донбасі заявляє про блокування бойовиками ремонтно-відновлювальних робіт пошкодженої інфраструктури.

За даними української сторони СЦКК у період з 17 по 24 березня до Спільного центру з контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін надійшло 40 заявок на проведення ремонтно-відновлювальних робіт пошкодженої інфраструктури. Заявки надійшли від керівників підприємств, які розташовані на території, підконтрольній уряду України й ОРДЛО, – Корупція Інфо

"З боку Збройних сил України, а також військово-цивільних адміністрацій вжито вичерпних заходів для проведення ремонтно-відновлювальних робіт, які полягають у наданні гарантій безпеки і дотриманні "режиму тиші" в районах, де працюють ремонтні бригади, як на підконтрольній уряду України території, так і на території ОРДЛО.Українською стороною погоджено 19 з 40 заявок на проведення робіт, зокрема на підконтрольній уряду України території – 6, на суміжній – 1, на території ОРДЛО – 5. Однак такі роботи не можуть виконуватися вже упродовж останнього тижня через відмову з боку ОРДЛО надати аналогічні гарантії безпеки", – йдеться в повідомленні.

Популярне: Моторошне самогубство: 11-річна дитина повісилась

Російською стороною СЦКК надані письмові повідомлення про гарантії безпеки з боку керівництва ОРДЛО лише щодо 15 з 40 заявок. При цьому ремонтно-відновлювальні роботи мають проводитися винятково на території ОРДЛО.

"Такими діями керівництво ОРДЛО вкотре грубо порушує норми міжнародного права, відверто нехтує інтересами громадян, положеннями Мінських домовленостей і свідомо створює передумови для погіршення гуманітарної ситуації в містах", – заявили українські представники в СЦКК.