Полковник Збройних Сил України у запасі, льотчик-інструктор військовий експерт Роман Світан заявив, що протягом кількох останніх діб підрозділи Сил Оборони України зламали систему оборони Російської Федерації – ситуація настільки серйозна, що окупанти почали втрачати контроль над ситуацією.

За його словами, ЗСУ пробивають два плацдарми і готують прорив лінії оборони противника.

Першим плацдармом для удару стане розширення звільненої території у бік тимчасово окупованого населеного пункту Василівка, через який проходить одразу кілька важливих доріг.

Одна з них у бік стратегічно важливого Мелітополя на південь до узбережжя Азовського моря.

Другим плацдармом є територія на південь від Оріхова. Надалі обидва плацдарми можуть бути об’єднані для оточення з двох сторін міста Токмак, яке є ключовим для російської оборони на окупованих територіях Запорізького фронту.

Роман Світан наголошує, що одна з найважливіших переваг наших воїнів – це контрбатарейна боротьба, яку українські військові повністю виграють у російських окупантів.

Поставлені Україні західними союзниками контрбатарейні системи дають можливість вибивати по два десятки російських САУ та артилерійських знарядь на добу, внаслідок чого домінування української артилерії стає дедалі більшим, а просування – більш впевненим.