На Бахмутському напрямку панує неспокійна ситуація, оскільки російські окупаційні війська збільшили частоту артилерійських обстрілів до рівня, схожого на той, коли місто-фортеця перебувало у найінтенсивніших бойових діях.

Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону.

Як зазначила Маляр, Збройні сили України продовжують контролювати околиці Бахмута на південно-західній частині та вхід у саме місто.

“Наступальна активність ворога у Бахмуті зупинена. По новинах здається, що там затишшя. Насправді це не так, це лише враження. Насправді ворог збільшив кількість артилерійських обстрілів, тобто він лише змінює інструменти. Щоб було зрозуміло до якої межі дійшли ці обстріли: це цифра, співмірна з тією, коли були найгостріші бої в Бахмуті”, – повідомила Маляр.

Заступниця глави Міноборони розповіла, що окупанти продовжують перегрупування в Бахмуті, замінюючи “вагнерівців” на регулярні війська. Проте українські воїни заважають росіянам реалізовувати свої плани.

“Через те, що довкола Бахмута наші бійці частину панівних висот все-таки зайняли, то це дозволяє сильно дошкуляти ворогу і ускладнювати всі його задачі. Наші війська виконують там важливі задачі, ми не можемо оголошувати які. Але це задачі спрямовані на підвищення боєздатності. Те, що зараз здається нібито затишшям, насправді обидві сторони готуються і посилюються до того, що буде продовжена боротьба”, – додала Маляр.

Додамо, свою думку щодо битви за Бахмут висловив блогер і експерт Олександр Мусієнко.

Він зазначив, що ми можемо констатувати наступне.

По-перше, Росії не вдалося створити пастку для українських військ, як вона планувала.

«Ідея РФ була в тому, щоб заманити і витягти наші резерви, а також скувати наші сили саме на бахмутському напрямку, аби ми не могли готувати резерви та проводити підготовку до контрнаступу. Та й взагалі, якщо не відтермінувати, то унеможливити контрнаступ. Це їм не вдалося, позаяк українські резерви формуються і будуть задіяні в контрнаступі, а наші партнери нам допомагають», – сказав він.

По-друге, Росія зазнала великих втрат у цій битві.

«Пригожин сам визнає втрати щонайменше 20 тисяч “вагнерівців”. Думаю, він заменшив, бо втрати можуть бути і більшими, зокрема, ми маємо інформацію, що ці втрати складають щонайменше 30 тисяч, і це лише “вагнерівці”. Тобто втрати великі як у регулярних російських військ, так і серед терористів-“вагнерівців”, це теж помітно», – заявляє експерт.

Ще один момент, який ми можемо констатувати – російські війська, попри усі пропагандистські заяви, не можуть продовжити подальший рух за Бахмут.

«Вони перебувають у місті і не розвивають наступальні дії, а також починають втрачати перевагу на флангах. Українські сили, навпаки, цю перевагу здобувають і відтісняють росіян. Тому тепер Бахмут усе більше перетворюється на пастку для окупантів», – підкреслює Мусієнко.

Та додає, що зараз ми бачимо рух на флангах, українські війська розвивають успіх, але це доволі непросто, тому що ворог тримає свої позиції і це доводиться проходити з боями. Кілька десятків, сотень метрів, але робота триває.

«Чому це пастка для росіян? Бо не тримати ці позиції і вийти з Бахмута вони не можуть. “Вагнерівці” Пригожина вийдуть, а російські регулярні війська, скоріше за все, зайдуть. Просто відступити вони не можуть, бо вже заявили для своєї аудиторії, що Бахмут взяли. І що, сказати після цього, що його залишають?! Тому вони будуть там триматися. І тоді це теж пастка для РФ, бо їм доведеться перекидати туди підкріплення. А якщо наші війська здобудуть перевагу на флангах і зможуть погрожувати логістичному забезпеченню Бахмута, то це буде витягувати їхні сили ще більше, бо це підкріплення будуть постійно сковувати і там знищувати. І ось це, мені здається, навіть за умови того, що росіяни чинитимуть опір і перекидатимуть додаткові підкріплення, і є пасткою, тому що тоді вони менше зосереджуватимуться на інших напрямках, де українські війська зможуть розвивати контрнаступ», – підсумовує експерт.