Сергій Череватий, речник Східного угруповання військ, зазначив, що українські сили не дають безкарно проводити ворогу ротаційні заходи, за цю добу відбулося 4 бойових зіткнення

“Декілька днів підряд на Бахмутському напрямку зменшилася кількість бойових зіткнень з ворогом, це пов’язано з ротаційними заходами російських військ. Побита і майже знищена злочинна організація “Вагнер” відходить, фактично визнавши латентну свою капітуляцію. Противник розуміє величезні репутаційні та військові ризики від можливості швидкої втрати своїх позицій під Бахмутом та у самому місті, тому туди перекидає кращі підрозділи, повітряно-десантні та мотострілецькі”, – розказав речник Східного угруповання військ в етері Еспресо.

Сергій Череватий сказав, що українські сили не дають безкарно проводити ворогу ротаційні заходи, за цю добу відбулося 4 бойових зіткнення.

“Противник прикриває ротацію потужним артилерійським вогнем: 436 разів він бив по нас різним типом артилерії. Ми завдаємо ударів у відповідь, за останню добу було знищено 59 ворогів, 103 поранені, одного взяли у полон. Також знищений БпЛА ZALA, дві станції РЕБ, одну гармату “Гіацинт”, два авто з боєприпасами, два польових склади з боєприпасами та протитанковий ракетний комплекс. Якщо говорити загально, то зараз триває підготовка з обох сторін, йде змагання штабів, військових інтелектів. Йде потужна підготовка, щоб жоден з ворожих планів не вдався на Бахмутському напрямку. З Божою допомогою ми отримаємо верх над ворогом, як і у попередні рази”, – підкреслив Череватий.

На сьогодні ротацію російських окупантів у районі міста Бахмут Донецької області практично завершено. На зміну “вагнерівцям” приходять регулярні частини збройних сил РФ. Можливо, серед них є і частини так званого “першого армійського корпусу “ДНР”. Однак наступального потенціалу у росіян на цій ділянці фронту недостатньо. Таку думку сьогодні, 1 червня, озвучив військовий оглядач Денис Попович.

“Серед цих частин регулярних (що прийшли на Бахмутський напрямок — ред.) є і такий підрозділ, як “Шторм Z”. Це такий собі косплей на ПВК “Вагнер” з боку Міністерства оборони РФ. І так само збиралися ці підрозділи якраз для того, щоби використовувати їх як штурмові частини. І серед цих підрозділів зараз спостерігається суттєвий фактор дезертирства”, — сказав Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він нагадав, що ця ротація була викликана політичними амбіціями Пригожина, який вважав за краще відвести свої частини від Бахмута через загрозу оточення з боку Сил оборони України. 

“На сьогодні ротація практично завершується — регулярні частини збройних сил РФ, вочевидь ще й розбавлені частинами так званого “першого армійського корпусу “ДНР”, займають позиції в Бахмуті. На мій погляд, у них мало сил для того, щоби далі продовжувати якісь наступальні дії в напрямку Слов’янська і Краматорська. Очевидно, з їхньою допомогою будуть утримувати позиції в Бахмуті, щоб його не втратити”, — сказав оглядач. 

Він також акцентував, що зараз вигляд армії РФ загалом змінився. Це вже не та армія, яка наступала на Україну 24 лютого минулого року. 

“Тоді було більше професійних військовослужбовців, контрактників, підготовлених тією чи іншою мірою військових. Зараз у них мобілізовані, багато в чому слабо навчені, погано мотивовані. І ще в них суттєва нестача молодших командирів”, — зазначив Попович. 

Процес мобілізації, за його словами, у РФ триває найрізноманітнішими способами. 

Попович вважає, що в оборонному плані сили противника не варто недооцінювати. 

“Ми бачили їхні невдалі загалом “м’ясні штурми”. Але для того, щоб оборонятися, сил у ворога достатньо. Тому в цьому сенсі їх недооцінювати поки що не варто. Наскільки в них це вийде — покажуть тільки контрнаступальні дії української армії і те, наскільки вони будуть успішними. Вважається, що морально-психологічний стан російської армії — на низькому рівні. Але, так чи інакше, це озброєні люди, які здатні вбивати. Тому лише реальна практика покаже, як розгортатимуться далі події”, — зазначив гість ефіру.