Дуже хочу, щоб ви мене почули, розпочав свою публікацію у Фейсбуці, екс- президент України Віктор Ющенко.

Далі позиція в оригіналі:

Я спробував дати країні консолідуючу політику національної єдності. Відродження національної єдності. Я думав, що таким чином запропонував щось фундаментальне, навіть якщо воно потребує часу. Інші політики пропонували популістські заходи…

Коли я казав, що Україна потребує глибокого розвитку демократії, бо демократія – тривалий проект, і тільки він може захистити свободу, я часто чув, що демократія послаблює політично, що “нам потрібен сильний президент, щоб навести порядок “. Я стверджував, що демократія ніколи не є слабкою, що вона дає відповіді на всі запитання, але починається в кожному з нас. І багато хто тоді цього не розумів.

Коли казав, що пріоритетом була європейська інтеграція, мої опоненти заявляли, що нам краще бути ближче до Росії. Коли Путін пропонував скасування тарифів, вступ до Євразійського союзу, мої суперники були за нього, і багато людей в Україні також. Я з ними не погоджувався, але вони мали на це право.

Сьогодні вважаю, що в Україні відсутня політика національної консолідації. Відсутність єдності — це те, що забирає в нас енергію, не дає формувати комфортне й успішне життя для усієї нації. Ми – молода політична нація, яка тільки вибудовує спосіб організації свого життя та розвитку. Україна потребує соборності, а вона, поза сумнівом, виростає з історії-пам’яті. Нам потрібно, щоб кожен із 45 мільйонів українців зрозумів, що він не населення, а громадянин, що Україна починається з нього, як вчив В’ячеслав Максимович Чорновіл.

Якщо б я вирішив повернутись до політичного життя то, на щастя чи на жаль, мав би той же пріоритет, що й у 2005 році: позбавитись залежності від Росії.

Зазначимо, раніше Ющенко прокоментував абсурдливі чутки про Медведчука – прем’єра:

“Це фантазія. Підіть на вулицю і запитайте кого-небудь. У нас через три години Майдан буде. Мені подобається київський жарт. Ніхто не вірить у третій Майдан, тому всі зразу готуються до четвертого. У нас настільки розвинуті суспільний контроль, відкрите громадянське суспільство, що краще і не гадати про таке. Одіозного ніхто не прийме. Подібні редакції, чи якісь інші: хто там перший, хто – третій, неприйнятні. Ми не такі вже”, – сказав третій президент.

На запитання про просування Медведчука у політику Ющенко відповів:

“Мені цю персону незручно обговорювати. Опускатися до цього питання і казати, які там етичні, моральні, фахові сторони і так далі. Або те, що робилося цими людьми раніше. Я не хочу це коментувати. Воно принизливе для мене”.

Зазначимо, Ім’я Медведчука пов’язують із кривавими подіями на Євромайдані.

За даними ЗМІ, у найкритичніші моменти Революції Гідності Янукович радився саме з Медведчуком. За час Євромайдану вони провели 54 телефонні розмови!

12 грудня 2013 року він висловив готовність воювати проти учасників протестів на Майдані у Києві.

Я воювати вмію. У нас достатньо сил і можливостей, щоб відстояти наші погляди і переконання, – погрожував Медведчук.

За день до початку анексії Криму політик утік із півострова з родиною у Швейцарію. Того ж року США наклали на нього персональні санкції.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.