У Верховній Раді в об’єктиви фотокамер журналістів потрапило листування депутата від “Слуги народу” Олександра Завітневича й помічниці Президента України Марії. Завітневич, який очолює оборонний комітет парламенту, просив передати для президента якийсь документ.

Фото листування депутата й помічниці президента опублікувало видання “Цензор.НЕТ”, журналісти якого й зафіксували його.

У відповідь помічниця президента, яка підписана в телефоні як “пом. Президента Маша”, попросила кинути ще супроводжувальні коментарі до документа, “щоб президент розумів його цілі й задачі”.

Зі свого боку Олександр Завітневич коротко пояснив, що це “невелика частина того, що відбувається в секторі безпеки й оборони”. Мовляв, важливо, аби верховний головнокомандувач знав реальний стан речей.

До нього вони всі ходять часто й інформацію подають, як їм потрібно. Комітет ВРУ теж не сліпий чи глухий. Вчора спробували трохи про це поговорити, але деякі просто брешуть В. А, прямо в очі, – заявив парламентар.

Найімовірніше, той, кого Завітневич підписує як “В. А.” – це Володимир Олександрович (російською Александрович) Зеленський. До слова, листування може стосуватися конфлікту між Офісом Президента й Міністерством оборони Єрмак хоче звільнити міністра оборони і главу Генштабу ЗСУ, Аваков проти, – ЗМІ , про який стало відомо ЗМІ.

До слова, звільнення найближчим часом загрожує відразу кільком українським міністрам. Щоправда таку інформацію поширюють тільки ЗМІ з посиланнями на власні джерела у владі. Влада ж неохоче коментує ці чутки. Яких саме міністрів, можливо, невдовзі звільнять – читайте далі.

Звільнити можуть міністра оборони Андрія Тарана, голову МОЗ Максима Степанова, міністра фінансів Сергія Марченка, міністра інфраструктури Владислава Криклія, міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашка. Більше про ймовірні відставки в уряді.

Кого можуть звільнити з уряду Шмигаля

Андрій Таран

ЗМІ з посиланням на джерела повідомили 2 грудня, що в Офісі Президента розглядають ідею звільнити одночасно міністра оборони Андрія Тарана. Єрмак хоче звільнити міністра оборони і главу Генштабу ЗСУ, Аваков проти, – ЗМІ і керівника Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака. Усе через ймовірний конфлікт між ними.

Максим Степанов

Першими про ймовірну відставку голови МОЗ Узаявили ще 16 листопада нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк та волонтерка Оксана Сухорукова. Депутат стверджував, що відставку Степанова нібито вже погодили в Офісі Президента і Кабміні.

Згодом, 26 листопада, ЗМІ з посиланням на джерела в оточенні президента теж повідомили, що Степанова планують звільнити і зробити це хочуть до кінця 2020 року.

Замість Степанова ЗМІ назвали ймовірним кандидатом на посаду Віктора Ляшка, який на сьогодні є заступником міністра. Мовляв, він має великі амбіції та вже втомився бути на своїй посаді. Кандидатуру Ляшка начебто підтримує, зокрема, заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.