28 грудня, у Вищому антикорупційному суді мало продовжитися засідання щодо обрання запобіжного заходу для Олега Татарова, якого підозрюють у хабарі за оцінку нерухомості – під час перебування Татарова на посаді юриста компанії “Укрбуд”. Сам чиновник вважає цю справу особистою помстою директора Бюро Артема Ситника. Свою думку з цього приводу написав у Фейсбук редактор видання Цензор.нет Юрій Бутусов.

Далі прямим текстом:

Чому Зеленський бреше і тримається за Татарова?

“Тільки з’явилися новини про Татарова, я викликав Єрмака і сказав:” Якщо історія хоча б одним словом пов’язана з його роботою тут, попроси людини піти “. Потім ми дізнаємося, що мова йде про 2017-й рій. Виявляється, всіх людей в цій справі відпустили … “Ці слова президента Володимира Зеленського в виправдання заступник голови Офісу президента Олега Татарова – відверта брехня.

У 2017-му році Олег Татаров, юрист компанії “Укрбуд”, дав хабар експерту МВС Костянтину Дубоносу для фальсифікації матеріалів кримінальної справи. Три роки тривало слідство, і в 2020-му році власника “Укрбуду” Максима Микитася затримали детективи НАБУ, і Микитась вимушено пішов на співпрацю зі слідством. І в жовтні 2020 го з’явилися матеріали, на підставі яких пред’явлено підозру Татарову. Нікого не відпустили – два співробітники Микитася вже отримали вироки від Вищого антикорупційного суду.

Робота в Офісі президента Татарова прямо пов’язана зі справою – адже він прикривається владою, щоб уникнути відповідальності.
За даними джерел Цензор.Нет, Татаров і його старший партнер Андрій Портнов переконали президента Володимира Зеленського зберегти Татарова на посаді незважаючи на критику і кримінальну справу в НАБУ. Як доказ ефективності Татаров обіцяє реалізувати кримінальну справу проти голови Конституційного суду Тупицького, і тим самим забезпечити його законне відсторонення від посади. Тим самим президент зможе показати, що Конституційний суд взято під контроль і ймовірність подальших негативних рішень усунена.

Навіщо ж Зеленський так відверто бреше?

1. Татаров своїми послідовними атаками проти НАБУ і заявою, що він нібито бореться “з зовнішнім управлінням України”, чітко показав себе як прихильника проросійської політики в Офісі президента.

На думку співрозмовників Цензор.Нет в ОП, Татаров і його старший партнер Портнов переконують Зеленського, що без Татарова президент втратить важелі впливу на силовиків, і якщо Зеленський звільнить Татарова, то НАБУ і посольство США матимуть визначальну роль. І що слідом за Татаровим американці нібито за допомогою НАБУ зможуть збити і інших проросійських діячів в оточенні Зеленського, і будь-які маневри і загравання з РФ будуть, таким чином, повністю паралізовані.

У Зеленського все ще зберігаються ілюзії, що він ціною збереження у владі проросійського впливу забезпечує особливі відносини з Путіним. Вплив США в Україні проявляється опосередковано, Захід впливає інституційно, Америка не ставить жорстких рамок, завжди зберігається можливість для маневру. Американці поки не ставлять перебування Татарова у владі ультимативною вимогою, переговори з МВФ можуть йти і по Татарову.

А ось Путін поля для маневру не дає. Росія ставить Зеленському чіткі вимоги – хочете з нами спілкуватися, говорите через Медведчука, через тих людей у ​​владі, хто, як Татаров, вирішує питання для всієї проросійської Опозиційної платформи.

2. Олігархи.

Татаров – гарант понятійних угод з олігархами. Він – людина, яка вирішує питання з судами, з силовиками. Він не говорить президенту у відповідь на його питання “це незаконно”. Він каже – “вирішимо”. Всі повноваження Татарова – це телефон спецзв’язку і кабінет, йому достатньо мати атрибути влади, щоб влаштовувати “договорняки” в кабінетах і телефонне право. Зеленському зручно “вирішувати” з “рішати”. Також зручно було зовсім недавно і Микитасю.

3. Татаров і Портнов взяли на себе юридичний супровід дуже багатьох справ співробітників ОП, і перш за все – голови ОП Андрія Єрмака. Татаров занадто багато знає, на ньому зав’язані не тільки політичні, але й особисті інтереси.

Чим більше президент наполягає і не усуває Татарова, тим більше очевидно, що Зеленський тільки імітує не розуміння. Він засмучений не Татаровим – людиною з абсолютно аморальною репутацією, Зеленського турбує, щоб токсичність Татарова не перейшла на його рейтинг. Сьогодні домогтися правосуддя для Татарова може або громадська думка і акції протесту під Офісом президента, або прямий тиск США і ЄС.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Президент України Володимир Зеленський не вважає заступника голови Офісу президента Олега Татарова корупціонером, але впевнений в тому, що він повинен довести що ні в чому не винен.

“Я навіть не можу робити такі висновки! Кримінальну справу стосується 2017 року. Я не був тоді президентом, він не працював в Офісі. Тому фрази” за часів Зеленського знову корупція “- нечесні. Це завдає рани, це позначається на мені особисто. Мова йде не про рейтинг і не про імідж “, – розповів Зеленський в інтерв’ю виданню” Фокус.юа “.

Президент України підкреслив, що будь-яка людина з його оточення, запідозрена у корупції, буде негайно звільнена.

“Хочу підкреслити: якщо ті, хто працює зі мною, будуть запідозрені в корупції, ці люди будуть звільнені. І я таких прикладів у себе в Офісі за півтора року поки не бачив. У армії нічого не крали, бронежилети з дірками не продавали, хабарі не отримували “, – підсумував Зеленський.