30 серпня під час саміту ЄС, який обговорюватиме подальші санкції проти Росії, Британія запропонує заблокувати Росії доступ до міжнародної банківської системи SWIFT.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела у британському уряді, влада цієї країни планує тиснути на керівництво ЄС із вимогою заблокувати доступ Росії до міжнародної банківської системи SWIFT у межах наступного етапу санкцій проти Кремля.

Зокрема, британська делегація завтра планує винести це питання на порядок денний саміту ЄС у Брюсселі.

Водночас російська влада вже передбачає можливість виключення із системи міжнародних трансакцій. У середу, 27 серпня, заступник міністра фінансів Росії Олексій Моїсеєв заявив, що його відомство спільно з Центральним банком підготувало законопроект, який створить аналог SWIFT для внутрішньоросійських потреб.

Якщо Росію виключать з міжнародної системи SWIFT, то російські банки позбудуться можливості легко здійснювати міжнародні перекази. Фінансова система країни буде ізольована від системи міжнародних фінансових операцій.

Поки що доступу до SWIFT через політику позбулася тільки одна велика країна – Іран. Зараз російські банки користуються системою SWIFT навіть для здійснення переказів між собою.

Нагадаємо, 5 травня президент Росії Володимир Путін підписав закон про створення національної платіжної системи (НПС), який може створити труднощі у роботі систем Visa та MasterCard на території Росії.

Джерело: iPress