Стратегічні важливі реформи для ЗСУ. Міністр оборони Степан Полторак заявив, що в січні Україну відвідає група солдатів Військово-морських сил Великобританії, щоб визначити необхідну допомогу для українських військових.
Як випливає з повідомлення прес-служби Міністерства оборони України, в ході робочого візиту Держсекретаря з питань оборони Великобританії Гевіна Вільямсона в Одесу почалися двосторонні переговори з главою українського оборонного відомства.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Наприклад, під час спілкування з представниками ЗМІ на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» Полторак заявив, що вони обговорювали питання швидкої реалізації деяких конкретних заходів, а також рішень, які приймалися місяць тому під час його поїздки в Лондон, враховуючи обставини, пов'язані з різким загостренням ситуації з безпеки і агресією Російської Федерації проти ВМС ЗСУ в Керченській протоці, а також ситуації на кордоні між Україною і Росією.
"Рішення, які ми прийняли, пов'язані з початком роботи з підготовки морських піхотинців. Уже в січні в Україну прибуде група військовослужбовців Військово-морських сил Великобританії для організації взаємодії, планування спільних навчань, а також визначення необхідної матеріально-технічної допомоги Збройним силам України, безпосередньо Військово-морським силам", – зазначає міністр оборони України.
За його словами, сторони, до того ж, розглянули можливості більш тісної співпраці з усього спектру, таким як: розширення формату підготовки в рамках навчально-тренувальної програми «Orbital», вихід на новий рівень підготовки і розгортанням, а також розширенням військово-технічного співробітництва.
Полторак також заявив про те, що була досягнута домовленість щодо створення "Офісу друзів України", щоб зуміти координувати спільні дії з надання допомоги в реформі ВСУ, ВМС і посилення бойового потенціалу флоту.
Крім того, Полторак та державний секретар з питань оборони Великобританії разом вийшли в море на одному з броньованих катерів ВМС України.
Як зазначається, Вільямсон оцінив технічні характеристики МБАКів, поспілкувався з екіпажами і навіть покерував бойовим кораблем.