Український політик, державний діяч і омбудсмен Людмила Денісова показала страшні умови в одному з дитячих таборів відпочинку, який знаходиться в Донецькій області.

Так, Денисова відвідала табір "Орлятко", де жахнулася умовами проживання дітей. Вона додала, що установа зараз зачинена і особисто вона не впевнена, чи можна табір відкривати в найближчому майбутньому. Про це омбудсмен написала на своїй сторінці в Facebook.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

Серед побаченого її вразили брудні матраци, переповнені кімнати, в яких проживає по 11 дітей, а також неправильне зберігання продуктів харчування і ймовірність вживання простроченої їжі.

"Побувала в таборі "Орлятко". З'ясувалося, що реагування з боку адміністрації табору на перші скарги дітей на погане самопочуття не було (мова йде про масове отруєння дітей в установі – Ред)", – написала Денісова.

Лікар, за її словами, сама розуміла, що це не звичайне ГРЗ, а серйозне отруєння.

"Цитую:"До мене ввечері прийшов натовп дітей". Але вона хотіла уникнути проблем і тому вирішила почекати до ранку. Хоча, як ніхто інший повинна розуміти – чим раніше звернутися за медичною допомогою, тим менші наслідки для здоров'я. Директор табору теж не зреагував миттєво. І він повинен нести за це відповідальність, так само, як і лікар. Адже, якщо береш в оренду такий об'єкт, то повинен надати безпечні умови для перебування дітей, а не чекати до ранку – може, воно само собою вирішиться, діти самі одужають швидко", – висловилася політик.

"Я починаю своє розслідування і відкриваю справу з приводу масового отруєння дітей", – підсумувала омбудсмен.

Напередодні в Донецькій області після вечері в оздоровчому таборі "Орлятко" отруїлися майже 50 дітей у віці від 8 до 19 років. За даними МОЗ, у багатьох хворих був підтверджений діагноз "гостра дизентерія Зонне".