Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон має намір постачати зброю в Україну, аби завадити планам путіна окупувати південну частину України з моря. Про це повідомляє  The Sunday Times.

Велика Британія збирається надати Україні протикорабельні ракети для знищення російських воєнних кораблів та звільнення прибережних міст, що зазнають обстрілів з моря.

Джонсон сказав урядовцям, що планує постачати зброю в Україну, аби запобігти просуванню російських загарбників на Одесу – так само, як він це робив, надаючи британські протитанкові ракети NLAW для оборони Києва.

Зазначимо, Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що західні держави повинні затягнути економічну петлю навколо Росії, поки вона не виведе всіх своїх солдатів з України. Як повідомляється, такі заяви британський прем’єр зробив під час парламентських слухань.

Я вважаю, що ми повинні постійно посилювати санкції, поки кожен з його (Путіна) військових не буде виведений з України, – заявив він.

В цьому контексті Джонсон також зазначив, що британський уряд розглядає можливість “підвищити швидкість” своєї надання військової допомоги Україні.

Зокрема, він допускає надання бронетранспортерів, щоб допомогти українським військовим вирватися з заблокованого Маріуполя.

Борис Джонсон також прокоментував можливість для Британії стати однієюз країн-гарнтів безпеки для України. В цьому контексті він  виключив надання Києву еквіваленту п’ятій статті НАТО, але уточнив – Україна могла б отримати користь від іншої концепції безпеки, “заснованої на ідеї стримування шляхом заперечення”.