Інформацію про напрямки та зміст української наступальної операції, яку готують, не можуть виносити в публічну площину.  

Про це начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України Кирило Буданов заявив в інтерв’ю агентству “РБК-Україна”. 

 
“Подобається це чи не подобається, але ми підходимо до знакової битви для новітньої історії України. Це факт, усі це розуміють. Коли вона почнеться, це таємниця. Але всі розуміють, що ми до цього наближаємося”, – сказав Буданов. 

Він зазначив, що російські окупанти розуміють, що ЗСУ збираються наступати, і вживають заходів. 

 
“Те, що всі готуються, – це факт. Яким буде результат – через певний проміжок часу ми всі це побачимо”, – сказав начальник української військової розвідки. 
 

Керівник ГУР МО очікує, що український наступ буде успішним. 

 
“Я думаю, що достатні обсяги території будуть повернуті силовим шляхом під час цієї операції. На яких напрямках, що саме і як – від цього я утримаюся, вибачте”, – підсумував він. 
 

Буданов також прокоментував ймовірність невдалого сценарію проведення контрнаступу. 

– Ймовірність будь-чого може існувати. Чи станеться це? Доля України – в руках України. Хто б нас до чогось спонував, не спонукав – вирішувати нам. Ось це моя вам відповідь, – зазначив очільник ГУР. 

Щодо питання, чи можуть наші західні союзники, у разі якщо ми досягнемо обмежених успіхів під час цієї наступальної операції, взяти та сповільнити чи призупинити постачання військової допомоги, Буданов відповів наступне: 

– Теоретично – можуть. Чи станеться це насправді – я так не думаю станом на зараз. Крім того, все ж таки у нас щось є. І з цим ми ведемо війну вже більше року. Так, ми досить залежні від обсягів постачання. Але якщо якась з країн (не думаю, що ваше питання стосується всіх країн разом узятих) вирішить сповільнити темпи – хтось замінить це місце. Будемо шукати варіанти. Але зрештою я думаю, що так не станеться” 

Буданов також прокоментував свій попередній прогноз про повернення Криму. Раніше він зазначав, що ЗСУ зможуть туди зайти до літа. 
 
“Згідно з тим, як усе має відбуватися, все буде проходити по поверненню всіх наших кордонів. Я не знаю, навіщо ви так акцентуєте увагу на Криму, бо я вам можу прямо сказати: Крим – це частина території України, без повернення Криму ситуація не завершиться. Ніхто її не завершить, як би не хотів”, – зазначив керівник розвідки. 

Журналістка пояснила, що акцентує увагу на півострові тому, що, згідно з оцінками Буданова, “десь зараз ми вже маємо заходити в Крим, до літа”.   

“Десь зараз ми маємо повернути всю територію, з часом. Час у нас ще є”, – прокоментував начальник ГУР. 

Він також відповів, чи вважатиметься звільнення Криму фіналом.   

“Якщо Крим буде останнім забраний – це фінал. Якщо Крим буде першим забраний, а Донбас ще не забраний – то це не фінал”, – сказав Буданов. 

Він назвав цілком досяжним завданням вихід українських сил на кордони держави станом на 1991 рік. 

“Завершити цю війну можна виключно одним шляхом – це поверненням кордонів у будь-якій формі, але кордонів наших зразка 91-го року. Неможливо, нереально вже завершити цю війну без вирішення територіальних проблем. Україна ніколи не піде на те, щоби віддати якусь частину територій”, – наголосив начальник військової розвідки.