Французька влада розраховує, що переговори з путіним можуть привести до підписання мирної угоди між Україною і росією.

Про це на пресконференції в Укрінформі на тему «Чого чекати від Парижа? Французький фактор під час війни рф проти України» заявила заступниця головного редактора журналу «Український тиждень», кореспондентка видання у Парижі Алла Лазарєва.

За її словами, позиція французької влади викладається на закритих брифінгах дипломатичної служби Єлисейського палацу, де журналісти щоразу ставлять питання: навіщо телефонувати путіну, якщо від нього нічого не можна добитися.

“Вони (радники Макрона – ред.) розраховують на те, що все-таки якось можна буде домовитися, що переговори щось дадуть, що буде якась мирна угода, що ці діалоги з путіним, цей телефонний зв’язок і переговорний процес з ним придасться, щоб все облаштовувати після того, як мир буде підписано. Тобто вони живуть в цій опції”, – наголосила експертка.

За її словами, невідомо, коли це станеться і на яких умовах буде підписана ця мирна угода, що Україна готова прийняти, а що ніколи не прийме.

“І коли доводиться спілкуватися з політологами, з експертами, то чим ближче до уряду — тим більше ця “розмитість” відчувається, тим більше вони не хочуть визнавати свою співвідповідальність за те, що зараз відбувається в Україні”, – додала Лазарева.

Вона нагадала, що Франція є одним з гарантів Будапештського меморандуму 1994 року, за яким депозитарії ядерної зброї, зокрема Франція, обіцяли Україні підтримку на випадок агресії проти неї.

“І оскільки Україна зараз перебуває під прямою агресією одного з підписантів цього меморандуму — росії — Франція мала би активніше включитися і захищати нас від агресора. Але вони відбуваються тим, що, мовляв, остаточно не прописані підзаконні акти, що меморандум ніде не зареєстрований у реєстрі міжнародних угод, тобто знаходяться якісь формальні відмовки для того, щоб не вступати напряму у військові дії”, – зазначила експертка.

Лазарева наголосила, що У Франції тішить себе ілюзіями, що те, що вони ведуть економічну і фінансову війну проти росії — не є достатньою підставою для путіна, щоб бомбардувати Париж і інші французькі території..

Вона зауважила, що французька влада не розуміє, що путіну не потрібні якісь серйозні юридичні документи, йому потрібний будь-який привід, “він може побачити нацистів на Ейфелівій вежі і почати шмаляти по ній”.

Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон проводить активну переговорну діяльність між з президентами України і росії з метою завершення російської війни проти України.

Україні в діалозі з Францією важливо просувати два меседжі – вихід великих французьких компаній з російського ринку та ембарго на російські газ і нафту.

 «Великий бізнес (Франції – ред.) досить сильно зав’язаний на росію, його представники не дуже охоче залишають російський ринок, а деякі зовсім не хочуть звідти іти. Такі компанії, як Danon, Leroy Merlin залишаються працювати в росії і заробляють криваві євро. Основна увага громади зараз зосереджена на тому, щоб змусити ці фірми все-таки піти з російського ринку, поки триває кровопролиття в Україні», – сказала Лазарєва.

За її словами, ще один напрямок, який важливо просувати у діалозі з Парижем, – ембарго на російські газ і нафту. Експертка констатувала, що різко відмовитися від російського газу технологічно важко, водночас вона зазначила, що великі французькі компанії готуються до переходу на альтернативні види енергії.