Народний депутат Сергій Льовочкін спробує вдруге створити власний політичний проект після розколу “Опозиційного блоку” на дві структури. – повідомляє Корупція.Інфо

Це з’ясувала журналіст Настя Ковалевич у розслідуванні для ІНФОРМАТОРа.

У керівництві партії “Опозиційний блок” ухвалили остаточне рішення про поділ політичного проекту між двома групами її головних бенефіціарів.

Одну з них очолить Юрій Бойко, але фактично технічним співголовою буде саме Сергій Льовочкін. Чи буде Сергій Володимирович зовсім у тіні, де йому найкомфортніше – залежить від обставин. Наскільки реально впливатиме Фірташ, для якого, за нашою інформацією, вже підготували камеру в американській тюрмі штату Арканзас – питання риторичне.

Ймовірно, Фірташ стане “Лазаренком-2” у новітній українській історії. В арсеналі цієї групи, між тим, потужний медіа-ресурс – телеканал “Інтер”. Але що буде з “Інтером” – теж відкрите питання.

Однозначно можна сказати, що нинішній куратор інформаційної політики цього каналу, громадянин Російської Федерації Ігор Шувалов буде ключовим політтехнологом цього проекту. Якщо матиме можливість вільно перебувати на території України. Свого часу Шувалов, який постійно працює в нашій державі ще з президентських виборів 1999 року, мав українське громадянство, але втратив його згідно Указу тодішнього Президента Віктора Ющенка у 2005.

Також технологіями у новому проекті Льовочкіна займатиметься його давній соратник Андрій Єрмолаєв. Робочий варіант назви – “Партія розвитку України”.

У Льовочкіна вже була спроба розкрутити партію з такою назвою (де-юре вона досі існує і контрольована ним) на чолі з Юрієм Мірошниченком та Сергієм Ларіним у 2014 році. Вони обидвоє нинішні депутати від “Опоблоку” і стовідсотково примкнуть до нового проекту їхнього багаторічного патрона. Ларін свого часу працював у Льовочкіна заступником, коли той очолював Адміністрацію Президента Януковича.

Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що партія “Опозиційний блок” припиняє існування та буде поділена на дві нові політичні структури під керівництвом основних бенефіціарів. З одного боку – це Сергій Льовочкін, Дмитро Фірташ і Юрій Бойко, а з іншого – Рінат Ахметов та його команда.