Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко повідомив про те, що протягом найближчих трьох років в Україні планують провести загальнонаціональний референдум з приводу питання продажу землі сільськогосподарського призначення іноземцям.

Про він заявив в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita.

“Наразі землі сільськогосподарського призначення зможуть купувати виключно фізичні особи, які є громадянами України. Про те, чи її зможуть купувати іноземці, буде вирішено під час референдуму, який відбудеться у найближчі три роки. Тому закордонні інвестори на сьогодні зможуть лише, як і раніше, брати землю у довгострокову оренду”, – повідомив Лещенко.

Він зауважив, що станом на сьогодні в сільському господарстві України немає великої кількості польських інвесторів. За його словами, трохи більше є інвесторів з Німеччини на Нідерландів.

“Утім, це не та кількість інвесторів, про яку ми мріємо”,- наголосив Лещенко.

Міністр підкреслив, що іноземний інвестор не поспішає з інвестиціями в Україну, оскільки не бачить стабільного законодавства у питанні ринку землі.

“Інвестори бояться, адже хочуть стабільності, щоб правова система захищала їхні інвестиції. Поки триває боротьба за реформу ринку землі, інвестори дуже обережно дивляться у напрямку України. Ми їх розуміємо, оскільки цей процес в нашій країні є складним і болісним”,- констатував Лещенко.