В Раді Федерації РФ в середу, 10 квітня, заявили, що порушення процедур проходження українських кораблів через Керченську протоку може призвести до виникнення військового конфлікту з Росією, куди може бути залучено і Організацію Північноатлантичного договору (НАТО).

В заяві наголошується, що Україна порушила встановлені процедури проходження кораблів через Керченську протоку, що може стати підставою для виникнення військового конфлікту між Україною і РФ, в який може бути залучено і НАТО.

“Проходження українських кораблів через Керченську протоку – це не питання співвідношення сил або присутності НАТО в Чорноморському регіоні, а виключно проблема дотримання українською стороною встановлених процедур, які їй добре відомі і успішно використовувалися нею до листопада 2018 року. Спроби України діяти в обхід цих процедур несуть в собі ризики виникнення військового конфлікту між Україною і Російською Федерацією, в який може бути залучена і НАТО “, – йдеться в заяві СФ.

Російські сенатори заявили, що ця ситуація стала підставою для нарощення присутності НАТО в Чорноморському регіоні.

“Посиливши активність в раніше спокійному Балтійському регіоні, НАТО нарощує тепер військову присутність і в Чорноморському регіоні”, – йдеться в документі.

Варто нагадати, що так звана влада окупованого Криму ввела на території всього півострова повну бойову тревогу. Так, Російська Федерація вивела на чергування бойові розвідувальні кораблі і судна Чорноморського флоту. За інформацією журналістів, у Національному центрі управління обороною Росії зазначили, що причиною тому стали розпочаті в понеділок, 8 квітня в чорноморських водах навчання НАТО Sea Shield.

В свою чергу, після анексії Криму мешканці півострова отримали одразу кілька проблем, серед яких навіть труднощі з доступом до якісних продуктів.

“Серед основних проблем для населення в Криму – перебування у сірій зоні з обмеженими можливостями виїзду з неї та зовнішньої комунікації. Бо документи, які видає окупаційна влада, нелегальні й не визнаються світом” – зазначив  Борис Бабін

Друга проблема – це наслідки санкцій, особливо щодо фінансової та банківської сфери, і люди це відчувають”, – розповів Бабін.

“Також це торкається питань доступу мешканців Криму до таких благ цивілізації, як якісні продовольчі та побутові товари. Величезною проблемою кримчан стала запроваджена РФ медична реформа. Її провели дуже швидко, це форсування призвело до колапсу медичної системи, який відчувають усі. Бо медичну галузь повністю перебудували, запровадили інші протоколи, інші ліки, у таких реаліях себе не знайшло багато спеціалістів, вони перевантажені”, – додав екс-представник президента в АРК.