В Україні змінили правила розрахунку пенсій для військових. Відтепер при розрахунку виплат повинна бути врахована індексація, яка забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби.

Про це йдеться в рішенні Верховного Суду України, опублікованому в Facebook.

Разом з тим при нарахуванні пенсії не враховуються щоквартальні і разові види премій. Рішення було прийнято в ході розгляду в касаційному порядку справи за позовом особи до територіального органу Пенсійного фонду України.

Позивач, якому призначена і виплачується пенсія по інвалідності, просив зобов'язати відповідача перерахувати та виплачувати позивачу пенсію з 80% грошового забезпечення з урахуванням допомоги на оздоровлення, індексації, одноразової допомоги при звільненні, а також здійснити виплату суми перерахунку.

Постановою суду першої інстанції позов було задоволено. 

Приймаючи таке рішення, суди виходили з того, що грошова допомога на оздоровлення, індексація та одноразова допомога при звільненні є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" входять до складу грошового забезпечення військовослужбовців, а тому повинні бути враховані при нарахуванні пенсії.