Секторальні і "кримські" санкції Європейського Союзу проти Росії будуть продовжені на наступні 12 і шість місяців відповідно.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з лідерами ЄС за підсумками саміту Україна-ЄС в Києві в понеділок.

"Я радий був сьогодні почути від наших європейських друзів, що їх позиція щодо поведінки РФ залишається чіткою і незмінною. Секторальні і" кримські "санкції будуть продовжені на наступні 12 і шість місяців відповідно", – сказав Зеленський.

При цьому він підкреслив, що списку санкцій політика повинна бути продовжена до повного виконання мінських домовленостей, відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

"Будь ласка, не думайте, що "санкції "- це моє улюблене слово. Моє улюблене слово – "мир". А списку санкцій політика – це останній цивілізований інструмент для його настання", – додав Зеленський.

Нагадаємо, 8 липня в Києві проходив 21-й саміт Україна – ЄС.  В рамках заходу президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Дональд Туск і президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер зустрілися у вузькому колі.