Міністерство охорони здоров’я закликає українців дотримуватися протиепідемічних вимог, аби не довелося знову посилювати карантин, адже кількість нових випадків рекордно зросла.

Про це заявив голова МОЗ Максим Степанов на брифінгу 4 червня.

“У нас сьогодні, з одного боку, є рекорд по кількості людей, які одужали – 602 особи, а з іншого боку – антирекорд по кількості захворівших, підтверджених випадків – 588.

Звичайно, коли ми вводили пом’якшення і наші етапи щодо виходу з карантину, в тому числі застосували адаптивний карантин, у нас було розуміння, що можливе певне збільшення захворівших.

У зв’язку з тим, що Міністерство охорони здоров’я повністю контролює ситуацію, і в нас по всіх випадках відбувається епідемічний аналіз – ми аналізуємо як загальні цифри, так і практично кожен випадок: як людина захворіла, коло осіб, які були контактними. І ми збільшуємо кількість тестувань.

Хочу звернутися до всіх українців. Пом’якшення карантину чітко регламентує наші епідеміологічні заходи, які ми рекомендуємо: це і користування засобами індивідуального захисту – масками, респіраторами, антисептиками, це і дотримання соціальної дистанції…

Щоб знижувати ризик інфікування, їх треба дотримуватися. В іншому випадку ми можемо спостерігати збільшення кількості захворівших. І як наслідок – МОЗ буде рекомендувати введення якихось додаткових заходів. COVID-19 – це серйозна хвороба, від якої помирають люди”, – зазначив Степанов.

Степанов уточнив, що без дотримання рекомендацій МОЗу зростає кількість людей, які заражаються коронавірусом.

“Ми спостерігаємо два дні поспіль: вчора було 483 захворівших, сьогодні цей новий антирекорд (588 нових випадків). Тому для нас дуже важливо дотримання рекомендацій, які дає МОЗ, щоб ми не потребували посилення карантину”, – підсумував глава МОЗ.