12507262_447665162090778_1493664113720345768_n

Шахтарі вимагають погашення заборгованої зарплати за листопад та грудень.

Голова Конфедерації вільних профспілок України і Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець повідомив сьогодні, 21 січня:

«Зараз під облдержадміністрацією у Львові проходить мітинг шахтарів ДП «Львіввугілля», в якому поки що беруть участь понад 200 гірників. Ще 200 мають прибути з часом, трохи затримуються у дорозі. Шахтарі вимагають погашення заборгованої зарплати за листопад та грудень.

Як повідомив голова первинки НПГУ шахти «Межиричанська» Василь Лесняк, люди не хочуть страйкувати і мерзнути на дорогах, перекриваючи їх, та під держустановами. Вони хочуть працювати, але не безплатно, а за достойну винагороду.Учасники Зимової проспілкової школи, активісти Молодіжного комітету Конфедерації вільних профспілок України (CFTUU) (КВПУ) та Незалежної профспілки гірників України  також прийшли на мітинг підтримати гірників. Ось така молода солідарність!».

Михайло Волинець написав це сьогодні, 21 січня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», де він також опублікував світлини з місця події, а вранці в четвер повідомляв:

«Із Червонограда виїхали чотири автобуси із 200 шахтарями. Вони прямують до Львова, де за півгодини біля будівлі облдержадміністрації має відбутися запланована акція протесту.

Сьогодні у першу зміну не приступили до роботи гірники копалень «Степова» і «Межирічанська». У Міненерговугіллі запевнили, що на погашення заборгованості по зарплаті за листопад для ДП «Львіввугілля» спрямовано 38 мільйонів гриіень. Гірники п’яти інших шахт підприємства заявляють: якщо кошти не надійдуть до 12-ї години, то у другу зміну вони також не працюватимуть.

Цими днями у Львові проходить Друга зимова профспілкова школа КВПУ, учасники якої також долучаться до акції протесту, демонструючи тим самим солідарність із гірниками».