У разі протидії будівництву газопроводу “Північний потік – 2” з боку Євросоюзу у МЗС РФ обіцяють влаштувати проблеми з газом.

Про це заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін розповів в інтерв’ю РИА “Новости”.

Говорячи про проект “Північний потік – 2”, Панкін заявив, що, якщо йому “будуть чинити перешкоди”, щоб “змусити Росію качати газ через Україну на їхніх умовах, з їхніми тарифами, з невизначеністю в юридичних речах, напевно, цей номер не пройде”.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Він вказав на можливі труднощі, які виникнуть у європейських споживачів у тому випадку, якщо одночасно РФ і Україна не зможуть домовитися щодо транзиту газу і “залишатимуться проблеми з “Північним потоком – 2”.

При цьому він заявив, що Росія готова продовжувати транзит поставок газу в Європу через Україну

“Ми готові продовжувати український транзит, але на тих умовах, які потрібні нам”, – заявив Панкін, висловивши припущення, що до наступних переговорів, після президентських виборів, позиція української сторони може змінитися.

До наступного раунду переговорів по транзиту в травні можуть відбутися “зміни в позиції”, “певний інституційний розвиток, юридичний розвиток процесів” в Україні, припустив Панкін.

Нагадаємо, країни Євросоюзу дійшли згоди щодо “Північного потоку-2″.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що країни Євросоюзу дійшли згоди з приводу регулювання проекту “Північний потік-2”.

“Що стосується газової директиви, то ми досягли угоди, і це стало можливим завдяки тому, що Франція і Німеччина тісно співпрацювали”, – зазначила Меркель, однак, не уточнила деталей досягнутого компромісу.

Як повідомлялося, однією з погоджених пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, лежить на державі, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею.

Крім того, дозвіл на будівництво “Північного потоку-2” може дати і Данія. Зокрема, австрійська компанія збудувала вже близько 600 км “Північного потоку-2”.

Про це повідомив голова правління Райнер Зеле.

“Загальна вартість проекту 9,5 млрд євро. Наша частка становить 10 %, у цьому обсязі ми й профінансуємо її. До кінця 2018 року ми виділили 600 млн євро, то ж ми близькі до мети. Таким чином, ми думаємо, що 2019 року буде профінансовано залишок всієї суми”, — сказав він. До того ж, він заявив, що дозвіл від Данії на прокладання “Північного потоку-2” може бути отримано до середини 2019 року.