Маленькому Василю необхідна допомога зарубіжних медиків.

4,5 року борються за життя своєї єдиної дитини подружжя Марчуки з міста Яремче на Івано-Франківщині.

Їхній син Василь від має вроджену пневмонію, ДЦП, але найбільше йому докучають епілептичні судоми, які вже стали щоденними, повідомляє Корупція. інфо

Василько для подружжя Марчуків – дитина бажана. До народження готувалися: обстежувалися у лікарів, зробили аналізи. Вагітність, каже Наталя, проходила добре. Ось тільки дитини вона майже на місяць переносила.

"Лікар сказав, що все буде добре, народиш сама. Я сама не могла народити, з мене його витиснули. Коли він народився, він не плакав, не міг сам дихати, його підключили до штучного дихання", – розповіла мати.

Перший місяць свого життя Василько провів в реанімації. Незабаром дитині діагностували вроджену пневмонію і симптоматичну епілепсію, а в 9 місяців – ДЦП.

Втім, батьки нікого не звинувачують – всі свої зусилля зараз направляють на лікування дитини. Здоров'я Василька погіршується, він сам не те, що не ходить, навіть не сидить, не розмовляє, йому важко їсти.

"Кожен день напади… Тому і боремося, хочемо, щоб він більше усміхався. Тільки, щоб він не мучився", – говорить Наталія Марчук. Медики кажуть, що хвороби дитини невиліковні, але його стан можна полегшити.

"Грамотна реабілітація може полегшити рухомий стан дитини, зняти спастичні явища, полегшити больові речі, а також зменшити частоту нападів", – говорить лікар-невролог Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні березня Олексин.

Допомогти Марчук може відома німецька клініка, що під Мюнхеном. Однак вона потрясла сім'ю рахунком – майже 65 тисяч євро.

Молоде подружжя ці гроші збирають вже другий рік: чоловік їздить на заробітки, сім'я приймає туристів, збирає і продає гриби. Марчук допомагає церква, проте досі і чверті необхідної суми немає.

"Він – моя єдина дитина. Щоб він був хоч трішки здоровіше. Нехай він буде такий, як є, але без болю! Ми віримо, що небайдужі люди допоможуть нам", – не втрачає надії мати хлопчика.

Відповідно до угоди з 1 + 1, Міжнародні Авіалінії України гарантують безкоштовні квитки для перельоту на лікування. Але поки летіти до Німеччини немає з чим.

У вільний час Наталія балує сина, а її чоловік місить тісто, а потім буде чергу дружини – вона разом з волонтерами ліпить вареники для бійців в зоні АТО.

Інакше, кажуть Марчуки, вони не можуть. "Я думаю, люди, які мають свої проблеми, більше відчувають чужі", – пояснює волонтер Христина Гніпюк.


Допомогти родині Марчуків полегшити долю їхньої дитини можна грошовим переказом на картку Приватбанку № 4149 4978 4519 1396.

Одержувачем грошей виступає мати хлопчика Наталія Вікторівна Марчук.