24 грудня не виходьте з дому і рано лягайте спати, щоб з нечистю не зустрічатися.

У цей день зверталися до сонця, щоб відігнати нечисту силу, повідомляє Корупція. Інфо

У церкві 24 грудня вшановується пам'ять преподобного Никона Печерського. Народився він в XI столітті в багатій родині. У 1096 році війська половців напали на київські землі, після чого Никон був узятий в полон разом з преподобним Євстратієм та іншими ченцями. 

У неволі він прожив близько трьох років і весь цей час смиренно зносив голод. При цьому господар Никона підрізав йому жили, щоб той не зміг втекти. Проте в якийсь момент Никон просто зник на очах у варти. 

Після укладення мирного договору з половцями колишній господар Никона, відвідавши Печерський монастир, побачив перед собою Никона. Він був такий вражений, що тут же прийняв хрещення і залишився в обителі для того, щоб служити Никону.

Никону молилися для того, щоб відігнати нечисту силу, вважаючи, що вона зараз у вигляді хуртовини і може вбити людину. 24 грудня намагалися не виходити з дому без особливої потреби і спати лягали раніше. Запалювали лампади і зверталися до сонця. 

Вважали, що так можна буде врятуватися від відьом, які літають на мітлах і викликають хуртовини. 

Також говорили, що в літаючому 24 грудня снігу є демон, якому холодно, а тому він намагається погрітися біля вогнища. Потрібно було покласти біля порога сокиру вістрям до дверей, щоб істота не проникла в будинок.

За допомогою вітру можна було приворожити кохану дівчину. Для цього увечері, 24 грудня, виходили з дому, коли з печі йшов чорний дим. Вставали до диму обличчям і вимовляли змову. Так можна було прив'язати до себе дівчину.

Загадували бажання і відламували гілочку яблуні. Її приносили в будинок і ставили у воду. Якщо до Різдва гілка розпускали, то для тих, хто вірить у прикмети, це означало, що загадане бажання збудеться. Якщо гілка ще й зацвітала, то це обіцяло несподівану радість.

Народні прикмети на 24 грудня:

Якщо людина народилася 24 грудня, то талісманом є нефрит або опал.

Сонце на небі видно з відсвітами з боків – будуть морози.

Сонячні промені 24 грудня йдуть вгору – це віщує холоднечу. Якщо вони йдуть вниз – буде заметіль.

Горщики через край киплять – буде хмарна погода.

До вечора зграї ворон з місця на місце літають і не знаходять ночівлі – чекай бурі.

Кілька білок в одному дуплі збираються 24 грудня – будуть сильні морози.