Нещодавно екс-нардеп, соратник Порошенка Жванія зазначив, що він всі свої попередні відео починав і закінчував зі звернень до Зеленського та генпрокурора України Ірині Венедиктової, проте більше не буде цього робити. За його словами, він надав їм інформацію, якої достатньо для повного очищення укрполітики від криміналу і держзлочинців.

«Але ця інформація їх не зацікавила. Цьому є тільки одне пояснення – у нас в країні немає генпрокурора. Це – маріонетка, яка не впливає на ситуацію в країні. Зеленський може і хороша людина, але він не може дати команду завести реальні справи на Порошенко – йому не дозволяють. Хто саме не дозволяє? Мабуть, ті ж люди, які не дозволяють Зеленському зараз звільнити директора НАБУ Артема Ситника. Я був здивований, коли Конституційний суд визнав призначення Ситника незаконним. Це дуже сміливий вчинок. Тому що за Ситником стоять ті, хто реально управляє Україною », – сказав він.

За словами Жванії НАБУ є не органом по боротьбі з корупцією, а інструментом «по боротьбі з неугодними».

«Не секрет, що в країні погано працюють закони. До будь-якого політика і чиновника можна прийти, щось знайти і порушити справу. Але антикорупційні органи приходять ж не до всіх, а тільки до тих, до кого їм вигідно приходити з політичних мотивів. При цьому ви повинні знати, що САП, НАБУ і так званої Вищий антикорупційний суд – це фактично одна структура, яка не підкоряється законам України. Вони створили замкнуту вертикаль – самі порушують справи, самі розслідують і самі судять, роблять що хочуть. Вірніше, роблять те, що їм велять. Кого обслуговує дана структура? Перш за все, звичайно, іноземних господарів України ».

Колишній нардеп підкреслив, що екс-президент України Петро Порошенко також має вплив на НАБУ, адже у нього є свій пакет акцій в цій структурі – своя доля. За його словами, це одна з причин того, чому Порошенко досі не сидить.

«Тому що Ситник не може покарати Порошенко. Ситник – людина Порошенко, саме Порошенко його вибрав і пролобіював на посаду. Ситника привів до Порошенка колишній перший заступник генпрокурора Юрій Гайсинський. В часи Ющенка Гайсинський обслуговував інтереси Порошенко і Ситник був одним із співробітників Гайсинського, причому добре себе зарекомендував. Ситник був дуже старанний і виконавчий, але вибрав його Порошенко не тому. Він вибрав його тому, що на Ситника у Порошенка є компромат. Ситник свого часу попався на хабарі. Це задокументували, але справу спустили на гальмах. І саме темне минуле мало стати гарантією того, що Ситник буде слухатися не тільки іноземних кураторів, а й Порошенко. Крім того, Ситник був агентом СБУ. Він був завербований ще під час роботи в регіональній прокуратурі і «стукав» на своїх колег. Це теж знав Порошенко і для нього це було плюсом при виборі директора НАБУ. І Порошенко не помилився – Ситник виконував і до сих пір виконує його команди. Щоб перевірити мої слова досить подивитися, як Ситник розслідує справи одного з головних корупціонерів – Порошенко, а також його найближчого оточення », – заявив Жванія.

В свою чергу,Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова заявила, що не має наміру йти у відставку зі своєї посади.

Про це вона сказала в ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера.

За словами Венедиктової, заяви про її відставку не існує.

“Заяву за власним бажанням я не писала ні вчора, ні тиждень тому, ні місяць тому, ні коли мене призначали на посаду. Такої заяви не існує”, – запевнила Венедиктова.

Вона додала, що і не збирається писати таку заяву, тому що це безвідповідально.

“Для мене це все серйозно, я не прийшла посидіти в кріслі, я прийшла змінити. У мене є шанс, і я його не упущу”, – сказала Венедиктова.

За її словами, якщо Верховна Рада ухвалить рішення, що їй час йти з посади генпрокурора, то депутатам доведеться її звільнити в установленому законом порядку.

“Зберуть підписи, викличуть мене, я відповім на всі запитання, вони проголосують, і побачимо, що буде. Доки Верховна Рада не проявить свою волю, я залишаюся на посаді генерального прокурора”, – підкреслила вона.