Обраний президент Молдови Майя Санду відвідає Україну з офіційним візитом вже завтра, 12 січня. У зв’язку з її приїздом в Києві можуть частково перекрити дороги.

Цю інформацію повідомляє в Facebook Управління державної охорони.

У повідомленні говориться, що в зв’язку з візитом Санду до Києва можливі незначні обмеження на дорогах в центральній частині столиці. Управління державної охорони України буде забезпечувати безпеку і супроводжувати делегацію нового президента Молдови.

“12 січня у зв’язку з офіційним візитом в Україну Президента Республіки Молдова Маї Санду можливі тимчасові незначні обмеження дорожнього руху в Києві. Так, у столиці можливі незначні обмеження дорожнього руху на окремих ділянках центральної частини міста.

Інформуємо, що відповідно до Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» і Положення про Державний Протокол та Церемоніал України, затвердженого Указом Президента України від 22 серпня 2002 року №746/2002, главам іноземних країн, урядів, парламентів і міжнародних організацій, які перебувають в Україні з офіційними чи робочими візитами, забезпечується державна охорона.

Управління державної охорони України спільно з іншими правоохоронними органами відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 2006 року №815/2006 «Про впорядкування застосування тимчасових обмежень або заборони дорожнього руху під час проїзду даної особи, щодо якої здійснюється державна охорона» забезпечуватиме безпеку та надаватиме супровід делегації Президента Республіки Молдова Маї Санду під час її візиту 12 січня в Україну”.

Відзначимо, що Президентка Молдови Мая Санду на зустрічах з керівництвом України у Києві в рамках свого першого закордонного візиту на посаді планує порушити декілька важливих питань.

Про це вона розказала в інтерв’ю Deutsche Welle.

“У січні я поїду до Києва, щоб зустрітися з паном Зеленським. І це лише початок”, – сказала вона.

Санду наголосила, що метою візиту є відновлення відносин між сусідами.

“Ми хочемо відновити відносини, тому що якась робота була на рівні урядів, але на рівні президентів взагалі не було ніяких зустрічей за ці 4 роки. Нам важливо відновити відносини”, – зазначила вона.

Санду підкреслила, що є багато конкретних питань, на які потрібно знайти відповіді.

“Це і питання безпеки в регіоні, і питання нашого шляху до Європейського Союзу, ті реформи, які ми повинні впроваджувати, щоб наблизити наші країни до ЄС. І, звичайно, питання щодо делімітації кордонів, і щодо гідроелектростанції”, – розповіла президентка Молдови.