У Львові пішли на черговий крок щодо заборони використання російської мови в місті

Зокрема, місцева міськрада ухвалила, що у всіх громадських закладах Львова відтепер буде використовуватися тільки українська мова, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Українцям до англійців – як до Києва рачки”: Кондратюк різко висловився про заробітчан

Йдеться про спілкування в закладах харчування і магазинах, а також мови на вивісках, плакатах, афішах і рекламних оголошеннях.

Примітно, що продавці і працівники цих закладів мають право звертатися до відвідувачів не українською мовою лише після того, як до них надійде пряма вимога.

Якщо ж підприємець не буде обслуговувати клієнтів українською, його оштрафують на 170 гривень.

“Постанова передбачає створення комісій, які проводитимуть рейди по закладах торгівлі та громадського харчування і виявлятимуть порушення, які стосуються цінників, надання інформації і так далі”, – прокоментували рішення в міськраді.

Законодавство України надає наступне визначення: «заклад громадського харчування – ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад, що забезпечує харчуванням невизначену кількість фізичних осіб. Віднесення до закладів громадського харчування не залежить від територіальних ознак (місця) провадження господарської діяльності з громадського харчування та ступеня доступності харчування будь-яким особам».