Україна планує найближчим часом приєднатися до “Безвугольного альянсу”, а до 2070 року повністю відмовитися від використання вугілля.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ході Німецько-Українського енергетичного форуму.

“Україна незабаром приєднається до” Безвугольного альянсу “. Ми плануємо поступово, до 2050 року, скоротити кількість вугільних шахт, і до 2070 року – відмовитися від використання викопного виду палива, ставши кліматично нейтральними”, – сказав Шмигаль.

При цьому глава уряду підкреслив, що без міжнародної технічної та фінансової підтримки Україні буде складно досягти цієї мети.

“Зрозуміло, що самостійно Україні буде складно досягти такої мети, якщо Україна не отримає міжнародну технічну і фінансову допомогу”, – зазначив прем’єр-міністр.

А ось перший заступник міністра економіки Ольга Буславець заявила, що всі збиткові шахти будуть закриті протягом 10 років. Крім того, на думку Буславец до 2070 року Україна взагалі відмовиться від використання викопних видів палива.

Заступник міністра при цьому послалася на European Green Deal – європейський програмний документ з питань зеленої енергетики.

“За концепцією вже завершуються всі погоджувальні процедури. Вона передбачає, що збиткові шахти будуть закриті протягом 10 років, мінімізація дотування галузі з держбюджету відбудеться в найближчі роки”, – заявила Буславець.

З такою політикою історії схожі на страйк шахтарів у Кривому Розі точно будуть повторюватися.