У столиці Чехії 24 червня на 94-му році життя померла Марія Леонтович-Лошак – відома скульптор, майстер декоративного мистецтва, по лінії батька – племінниця українського композитора, автора всесвітньо відомого “Щедрика” Миколи Леонтовича.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Марія Леонтович-Лошак була активним членом української громади. В період комуністичного режиму пережила репресії щодо її сім’ї, зокрема, батька Івана Леонтовича (1893-1970) – перекладача, стенографіста Центральної Ради (1918 р).

У 1952 році вона закінчила Українську студію пластичного мистецтва в Празі, була ученицею відомого скульптора Костя Стаховського, від якого перейняла захоплення анімалістичною пластикою. Навчання продовжила в празької Академії мистецтв, яку закінчила в 1953 році. Була членом об’єднання чеських образотворчих мистецтв “Манес” і празького об’єднання жінок-художниць “Феміна”. Співала в празькому українському хорі святого Володимира.

Твори Марії Леонтович-Лошак експонувалися на багатьох виставках, одна з останніх в присутності автора відкрилася в музеї міста Розтоки в 2018 році.