У Львові померла дворічна дитина, яка впала в каструлю з окропом.

Як повідомляється, 2 травня, завідувач опікового центру Василь Савчин розповів, що стан дитини критичний: "Температури при таких опіках немає, лейкоцитів практично немає, організм дитини не бореться, стан критичний".

Клініка в Бостоні була готова взяти хлопчика на безкоштовне лікування, але лікарі сказали, що він не перенесе перельоту. В цій клініці з 2005 року врятували понад 60 дітей з України з опіками 70-80% тіла.

Мати хлопчика розповіла, що 30 квітня їм сказали готувати документи, щоб їхати на лікування до США. Але вранці 1 травня лікар сказав, що стан Іванка різко погіршився, і він просто не перенесе перельоту.

"В Україні у дитини було не більше 5% шансу вижити. Я бачив фото опіків хлопчика, львівські лікарі прислали мені їх. І в США не всіх дітей з такими опіками вдається врятувати, хоча тут можливості значно більші, ніж в Україні. Якби хлопчик потрапив до нас у перші дні після опіків, то шанс для порятунку склав би 25%, ну, може, 30%", – зазначив професор Гарвардської медичної школи Геннадій Фузайлов.

Нагадаємо, трагедія сталася 23 квітня у селі Сусідовичі. Мати нагріла 40-літрову каструлю води, щоб випрати дітям одяг, і поставила її на вулиці, щоб трохи охолола. Відволіклася ненадовго, але не встежила за своїм дворічним сином.