Виконуючий обов'язки глави Міністерства оборони України Степан Полторак під час свого інтерв'ю «НВ» розповів, про що насправді він розмовляв з новообраним главою держави Володимиром Зеленським.

Зокрема, в.о. глави Міноборони зазначив: 

«Я зустрічався з Володимиром Зеленським. Він навчається. Він уважно мене слухав, і я думаю, що він прислухається до думок інших… . Але головне те, щоб людина хотіла вчитися. Глава держави дуже добре вчиться. Він розумна людина, і він не буде неправильні кроки робити. Є ті люди, які зможуть дати йому правильну пораду».

Крім того, Степан Полторак зазначив: 

«Було зовсім не до гумору. Ми розмовляли про те, що сьогодні у нас десять обстрілів на Донбасі, в результаті чого один український захисник був поранений. А двоє людей і зовсім загинули в зоні проведення Операції об'єднаних сил, так що просто не до жартів нам було під час розмови».

Міністр оборони Степан Полторак визначив низку завдань новопризначеному начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних сил України генерал-лейтенанту Руслану Хомчаку.

Свої завдання він оголосив під час його призначення, йдеться на сайті Міноборони.



"Перед вами стоїть триєдине завдання. Перше – це продовження відсічі збройної агресії з боку Російської Федерації, підвищення бойових можливостей і спроможностей Збройних сил України щодо виконання бойових завдань за призначенням. Друге – це впровадження заходів оборонної реформи. При цьому, особливу увагу звертаю на реформування системи управління ЗСУ. Третє – це забезпечення європейської та євроатлантичної інтеграції Збройних сил. Для цього вам необхідно сформувати план роботи Генерального штабу та завершити до кінця 2020 року основні етапи реформування Української армії відповідно до стандартів НАТО", – зазначив міністр оборони України.

Полторак також акцентував увагу начальника Генерального штабу на ключових елементах діяльності Збройних сил України. Перше і головне – люди, які мають не тільки обов’язки, але й права.

 

"На це я звертаю увагу всього керівництва ЗС України і ваше особисто, адже від плановості вашої роботи залежить те, наскільки зміниться ставлення до солдата, офіцера та генерала", – зазначив він.

Також міністр наголосив на необхідності підвищення бойової готовності Українського війська, зокрема і що стосується мобілізаційного ресурсу та резерву, покращення системи управління Збройними силами, підвищення ефективності виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил, удосконалення підготовки на всіх рівнях із використанням досвіду, набутого під час Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, а також досвіду, який ми отримуємо під час спільних навчань з іноземними партнерами.