Після скандалу у “Слузі народу” депутати почали доопрацювати законопроект про заборону вільно обирати фракцію.

Йдеться про законопроект №1038, який передбачає запровадження імперативного мандату в Раді.

“Деякі групи категорично відмовлялися у будь-якому вигляді розглядати цей законопроект. Там чати розривалися, сварки були жахливі, коли з‘явився ще один законопроект – №1045 – і депутатів про нього ніхто не повідомляв”, – сказав один зі співрозмовників видання.

“Більшість хочуть, щоб закон про імперативний мандат взагалі відкликали. Але, щоб погасити вогонь, ми домовилися з Арахамією (Давид, голова фракції СН – ред.), що його ніхто не буде зараз виносити. Взамін з кожної з 15-ти груп висувають по одному представнику і всі вони разом доопрацьовуватимуть законопроект. Без доопрацювань нічого в залі не з‘явиться”, – зазначив інший впливовий співрозмовник у фракції.

Нагадуємо, депутати “Слуги народу” висловили велике незадоволення проектом закону №1038 про внесення змін до закону про статус народного депутата, яким пропонується позбавляти нардепів мандата за невходження до фракції партії, від якої вони обиралися, та також за припинення членства у такій фракції.

Депутати заявили, що цим законом Офіс президента та керівництво партії хочуть зробити з них “абсолютно ручних тваринок”.

Після цього голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що законопроект 1038 планують зняти з розгляду.

Наразі у ВР зареєстровані 2 законопроекти №1038 та №1045-1, які передбачають позбавлення мандату депутата, якщо той не увійшов до фракції партії, від якої обирався, чи яка його висувала, або вийшов з фракції.